Jak zaaranżować salon z wydzielonym kącikiem do pracy?

Post specjalnie dedykuję Justynie z Wolnej chwili:) Własny kąt do pracy - obojętnie czy pracujecie we własnym M, czy przynosicie czasem pracę do domu, czy tylko potrzebujecie miejsca na dokumenty - kącik biurowy w każdym mieszkaniu powinien się znaleźć i już :) Nie zawsze jest na to osobne wydzielone pomieszczenie. Taka sytuacja prędzej jeszcze ma miejsce w domach niż w mieszkaniach w bloku, ale i tak nie zawsze możemy przeznaczyć osobny pokój na prywatny gabinet. Dlatego dzisiaj lovingit przychodzi z pomocą wszystkim, którzy potrzebują biurowej przestrzeni u siebie :) Poniżej znajdziecie kilka propozycji aranżacji salonu z pomysłami, gdzie wydzielić w nim miejsce do pracy. Niektóre sposoby są znane i powszechne, ale może przyda Wam się kilka rad w tym temacie :) Spójrzcie więc poniżej i powiedzcie, co sądzicie :) A może macie jeszcze jakieś inne rozwiązania we własnym domu?

Jeśli salon jest dość duży, można pomyśleć o postawieniu ścianki działowej. W ten sposób z jednego pomieszczenia stworzą się dwa odrębne o innych funkcjach - część wypoczynkowa i część biurowa. Ścianka nie musi nawet obejmować całej szerokości pokoju. Wystarczy, jeśli tylko oddzieli miejsce z biurkiem od pozostałej strefy salonu. Myślę, że to może zapewnić maksymalną koncentrację - nawet jeśli obok ktoś będzie oglądał telewizor, to nie będą nas rozpraszać sceny i kolory. To z pewnością zaleta takiej przegrody :) Zwróciliście uwagę, że wysokie lustro sprawia wrażenie drugich drzwi? Optycznie powiększa kąt biurowy, a złota rama dodaje mu szyku.

aranżacja domowego biura


+ pokaż całośćZamiast ścianki można wybrać prostszą opcję - np. parawan albo regał z książkami. Ten drugi będzie pełnił funkcję bardzo praktyczną. Też wydzieli strefę biurową, ale dodatkowo zapewni miejsce do przechowywania. To dobry pomysł, jeśli macie sporo dokumentacji, segregatorów i publikacji, które nie mieszczą się na półkach. Dzięki temu w papierach panuje zawsze ład i są w każdej chwili na wyciągnięcie ręki.

domowe biuro w salonie


Zazwyczaj ustawia się biurko tuż pod ścianą. Może świetnie wpisać się w aranżację całego wnętrza. Stylowy mebel w szarym kolorze podkreśla elegancki charakter salonu. Zauważcie, że w identycznym odcieniu są krzesło oraz lampka na biurku. Obraz w złotej ramie ponad biurkiem uzupełnia całość. Dzięki temu pokój nabiera dodatkowego szyku. Świeże białe kwiaty z kolei wypełniają wnętrze subtelnym urokiem. Jasna kolorystyka z wyraźnymi dodatkami zdecydowanie zachęca do pracy w takim otoczeniu :)aranżacja miejsca pracy w salonie


salon i domowe biuro w jednym


Jeżeli zależy Wam na zdecydowanym rozdzieleniu strefy salonu i biura, warto postawić biurko za kanapą. W ten sposób miejsce pracy będzie stanowiło jedynie tło. Nie tylko harmonijnie uzupełni aranżację, ale i te dwie części nie będą się wzajemnie rozpraszały. Przestrzeń biurowa staje się wręcz niewidoczna. Wraz z dekoracjami i obrazkami na ścianie kąt do pracy wygląda jak zaplanowany element aranżacji :) Typografia i rozmaite motywy w poniższym wnętrzu zapewniają mnóstwo energii, nie sądzicie?

miejsce pracy w salonie

 


kącik do pracy w salonie
Miejsce pracy może być też - zupełnie przeciwnie niż powyżej - wyeksponowane. Biurko ustawione frontem do salonu prezentuje się całkiem okazale :) Wnętrze jest jednocześnie eleganckie i przytulne. Poduszki, puszysty pled i mnóstwo ozdób ocieplają je. Regał za biurkiem jest bardzo funkcjonalny, ale służy też do wystawienia dekoracji. Pokój wcale nie jest wielki, ale wystarczający do wydzielenia z niego dwóch części - zajmują tak naprawdę po połowie miejsca.

aranżacja salonu i domowego biura


salon i domowe biuro
A może biurko utworzone z... półki? W każdej chwili można odsunąć krzesło i wtedy blat będzie jedną z wiszących, szerokich półek :) Taki pomysł świetnie sprawdzi się zwłaszcza w wąskim pokoju. Biel dodaje wnętrzu blasku i wraz z kolorowymi dodatkami tworzy dość kreatywną przestrzeń do pracy.

domowe biuro w salonie


półki jako biurko


Aby zaoszczędzić miejsce w salonie, nie trzeba stawiać od razu całego mebla. Można po prostu przytwierdzić sam blat do ściany :) Po dostawieniu krzesła uzyskujemy całkiem praktyczną przestrzeń do pracy. Dzięki temu, że blat się składa, gdy nie jest potrzebny może służyć tylko jako zwykła półka. Jak podoba Wam się takie rozwiązanie?

pomysł na wiszące biurko


 


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.