Kilka pomysłów na aranżację jadalni, sypialni, przedpokoju i domowego gabinetu na przykładzie polskiej inspiracji!

Ciekawy temat pojawił się na Lovingit, a to dzięki uprzejmości Anicji z anicja.blogspot.com. Chciałabym Wam pokazać, na przykładzie kilku ujęć z domu naszej dzisiejszej bohaterki, jak głównie za pomocą detali można wykreować własną piękną przestrzeń wokół. Jak zwykle, cały charakter nadają właśnie dodatki, której umiejętnie dobrane potrafią wypełnić wnętrze po brzegi, jednocześnie nie naruszając jego lekkości - co jest ważne szczególnie przy małym metrażu. Zacznijmy więc od jadalni, gdzie od progu rzuca się w oczy biała prosta półka z dużą liczbą ozdób, które rozmieszczone są w bardzo harmonijny sposób. Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo stworzyć tak udaną kompozycję z tego względu, że to wszystko zawsze ładnie wygląda u kogoś czy na zdjęciach, ale gdy mamy przed sobą stos drobiazgów... to ich układanie do zadowalającego rezultatu może pochłonąć nieco czasu ;) Zwłaszcza pedantyczne osoby wiedzą o tym doskonale ;) Ale powracając do tematu - biała baza z czarnymi akcentami i brązowo-drewnianym wykończeniem tworzy przyjemne naturalne skojarzenia w tym wnętrzu.

półka z dekoracjami w kuchni
+ pokaż całość
czarno-białe dekoracje na półce
biała półka z ozdobami

Kuchnia z jadalnią ujmują przytulnością, prawda? Niewielkie pomieszczenie wiele zyskuje dzięki jasnej kolorystyce i przede wszystkim wykończeniu takimi drobiazgami, jak te na wiszącej półce czy parapecie, ścianie albo stole!

aranżacja małej jadalni
dekoracje w jadalni

Jeśli spodobały Wam się dekoracje kuchenne, to na pewno zachwycą Was również te w sypialni! :) Tutaj również podstawą całej aranżacji jest wszechobecna biel, uzupełniona pojedynczymi i drobnymi, ale jednak tak wyrazistymi detalami. Szczególnie ujęły mnie rośliny w malutkich doniczkach na parapecie, ich zielony kolor wnosi tyle ożywczej energii i naturalności do wnętrza. Oprócz nich, podobnie jak w kuchni, można w wielu różnych miejscach spotkać wzorzyste pojemniczki, elementy typografii czy charakterystyczne aptekarskie buteleczki ze szkła.

typografia w sypialni
dekoracje na stoliku nocnym
drewniana podkładka pod kubek
zielone rośliny w aranżacji
dekoracje w sypialni
szklane aptekarskie buteleczki

A teraz świetna wiadomość dla osób, które pracują w domu albo potrzebują oddzielnego kąta do nauki, a jednocześnie są posiadaczami naprawdę małego mieszkania - nie musicie rezygnować z domowego gabinetu! Anicja udowadnia nam, że wszędzie, absolutnie wszędzie da się zorganizować miejsce do pracy. Może domowy gabinet to za dużo powiedziane ;) Ale kącik do działania to już na pewno dobre określenie :) Tym bardziej, jak jest w tak inspirujący sposób zaaranżowany. Spójrzcie na formę mebelka, na rolę dekoracji i motywującej typografii, na sam fakt, ile się tu mieści, a ile tak naprawdę zajmuje miejsca! Wrażenie prawdziwej biurowej przestrzeni może znacząco wpływać na koncentrację, a zatem podwójny plus :)

aranżacja domowego gabinetu
kącik biurowy w domu
typografia w domowym gabinecie

I jeszcze zajrzyjmy na chwilę do przedpokoju, gdzie wzrok przykuwają wiszące lustro w okrągłej ramie i kosz z trawy. Jest też kilka innych malutkich akcentów, na które warto zwrócić uwagę :)

dekoracje w przedpokoju
aranżacja przedpokoju
dodatki do przedpokoju

Zdjęcia: anicja.blogspot.comAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.