Niesamowita aranżacja domu w industrialnym stylu, wypełniona surowym betonem i ciepłym naturalnym drewnem!

Niezwykły dom, niesamowita architektura i wykończenie - chociaż takie wnętrza nieczęsto goszczą u nas na Lovingit, to jednak tę aranżację prezentuję Wam z ogromną przyjemnością! Urzekło mnie w niej bardzo wiele rzeczy - począwszy od wielkości, czyli imponującego metrażu, szczególnie strefy dziennej; przez ilość naturalnego światła, jaką zapewniają ogromne okna; po niektóre elementy wystroju, które składają się na klimat tego niepowtarzalnego domu. Plus znajdziecie jeszcze basen w ogrodzie, więc już zamawiam sobie to miejsce, chociażby na pobyt wakacyjny ;)

Salon jest częścią strefy dziennej o imponującym metrażu. Dużą ilość naturalnego światła, zapewniają ogromne okna; a...
+ pokaż całość

Dom jest nie tylko przestronny, ale także wysoki. Dzięki temu możliwe było wyeksponowanie antresoli nad częścią kuchenną, której balustrada swoim nasyconym kolorem dość mocno kontrastuje z dominującą szarością na palecie barw. Industrialne akcenty widać praktycznie na każdym kroku, ale nie można pomijać także nowoczesnej formy, jaką prezentuje sama architektura budynku. Bryłowa forma i geometryczne motywy świetnie podkreślają ten styl. Powracając jednak do głównego wątku industrialnego, wystarczy spojrzeć na zabudowę kuchni. Masywne szafki wyglądają dość surowo, co zazwyczaj można zauważyć we wnętrzach typu loft. Również dobrane dodatki dbają o odpowiedni klimat wnętrza - spójrzcie tylko na lampy nad wyspą czy elementy metalu gdzieniegdzie.

Dzięki wysokości domu możliwe było wyeksponowanie antresoli nad częścią kuchenną. Czarna balustrada swoim nasyconym...

Wyspa to tradycyjnie dla mnie duży atut w kuchni :) Tutaj spotykamy się z ciekawą jej postacią - wydzielono osobno blat roboczy, który przechodzi w podwyższony blat stołu jadalnianego. Dzięki temu mamy dwie funkcje w jednym, jak to zazwyczaj bywa, ale wyraźnie rozgraniczone. Krzesełka barowe przekornie dobrano w bieli, aby rozjaśnić nieco wnętrze i zwrócić na nie tym większą uwagę.

W kuchni ulokowano wyspę, w której wydzielono osobno blat roboczy przechodzący w podwyższony blat stołu jadalnianego....

Rozgośćcie się w kuchni i podzielcie się, co Was tutaj zainspirowało! Wnętrze jest bardzo przestronne i przez swój industrialny charakter mogłoby być przy tym całkiem surowe, ale nic z tych rzeczy... A wręcz przeciwnie - w aranżacji zastosowano mnóstwo drobnych i tych nieco większych przedmiotów, dodatków i dekoracji, które wypełniają kuchnię niemal radosnym gwarem ;) W każdym razie widać, że tętni życiem i oprócz strony dekoracyjnej przy jej urządzaniu ważna była także funkcjonalność oraz zadbanie o rodzinny klimat.

Kuchnia jest bardzo przestronna i wypełniona industrialnym klimatem. W aranżacji zastosowano mnóstwo drobnych i tych...

Farba tablicowa na drzwiach od spiżarki posłużyła za dodatkową przestrzeń do dekoracji. Tego typu czarne detale znacząco ożywiają przestrzeń i podkreślają industrialny charakter kuchni. Pomieszczenie jest jednak na tyle duże i zdominowane bielą, że nie zatraca swojego blasku i przyjaznej aury.

Farba tablicowa na drzwiach od spiżarki posłużyła za dodatkową przestrzeń do dekoracji. Tego typu czarne detale...

Spójrzcie teraz z perspektywy kuchni w głąb salonu - tu wyraźnie widać wysokość domu, którą w moim przekonaniu bardzo umiejętnie wykorzystano. Przede wszystkim nie ma zachwianych proporcji pomiędzy górą a dołem, tak trudną do wizualnego zagospodarowania przestrzeń pod sufitem "wypełniono" efektownymi lampami-żarówkami na bardzo długich kablach czy wysokim oknem. Część jadalniana odgraniczona jest nieco od salonowej niewielką ścianką.

Jadalnię jako część strefy dziennej zaaranżowano w industrialnym stylu. Nad stołem zawieszono efektowne lampy-żarówki...

Cała część dzienna domu przeszklona jest dużymi oknami po jednej stronie. Za nimi znajduje się ogród z basenem oraz weranda, co tworzy niesamowicie komfortowe warunki do relaksu - zarówno na zewnątrz, jak i w salonie z takim widokiem! Szczególnie w ciepłe słoneczne dni przyjemność mieszkania w takim domu musi być bardzo duża ;) W pokoju dziennym, podobnie jak w kuchni, na każdym kroku znajduje się jakiś przedmiot użytkowy bądź dekoracyjny. To wypełnia wnętrze, sprawiając, że aranżacja jest kompletna, a elegancja przejawia się umiejętnym doborem detali oraz ich skomponowaniem ze sobą.

Cała część dzienna domu przeszklona jest dużymi oknami po jednej stronie. Za nimi znajduje się ogród z basenem oraz...

Na werandzie znajdujemy raczej prostotę wyposażenia, choć postarano się tu także o efektowne rozwiązania. Co sądzicie o oryginalnych leżankach, nie tyle ułożonych na podłodze, ile... zawieszonych na marynarskich linach? Myślę, że ten zabieg potęguje wrażenie niepowtarzalności całego domu, ale także w ciekawy sposób dekoruje przestrzeń na zewnątrz. Plus być może można się lekko na nich pobujać, co według mnie stanowi dodatkowy atut :)

Na werandzie postawiono na prostotę wyposażenia, a przy tym efektowne rozwiązania. Oryginalne leżanki zawieszono na...
Oryginalna leżanka na werandzie zawieszona jest na grubych marynarskich linach. Dzięki temu aranżacja zyskuje...

Przed domem znajduje się całkiem długi basen, a lada z krzesełkami barowymi i parasol wykończony naturalnym materiałem przenoszą wręcz w wakacyjny klimat. Stąd dobrze widać też bryłę budynku, nowoczesną i geometryczną, wzbogaconą dużymi taflami szkła.

Przed domem znajduje się całkiem długi basen, a lada z krzesełkami barowymi i parasol wykończonym naturalnym materiałem...

Źródło: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.