Oryginalna aranżacja polskiego mieszkania o powierzchni 41 m2 z pastelowymi dodatkami i w skandynawskim klimacie

Małe, ale oryginalne; skandynawskie, ale dynamiczne; w wyciszającej palecie barw, ale nieco szalone... Takie dzisiaj mieszkanie prezentuje nam Grafika & Projekt, która pokazuje jak łączyć motywy, wzory i kolory w spójną, opartą na jednej bazie przestrzeń :) Wystarczy rzut oka na salon połączony z jadalnią i kuchnią, by stwierdzić, że faktycznie projektantom oraz właścicielom wyobraźni nie brakowało, a rezultat ich prac daje niepowtarzalne mieszkanie, pełne osobistych akcentów i klimatycznych detali. Na charakter przestrzeni dziennej w dużej mierze wpływa wzorzysty fragment ściany nad blatem kuchennym, ale także wielość ozdób, takich jak chociażby grafiki na wąskiej komodzie. Połączenie bieli i błękitu tworzy świeżą i subtelną aurę, która dobrze sprawdza się jako tło dla zastosowanych przedmiotów uzupełniających wystrój. Właściciele mają też do wyboru stolik okrągły lub stół prostokątny w części jadalnianej - która opcja przypadła Wam do gustu bardziej? Ciekawa jestem też w ogóle, jak spodoba Wam się ta inspiracja wnętrzarska, czy ktoś może dysponuje podobnym metrażem mieszkania - 41 m2 - i chciałby urządzić je w podobny sposób?

Na charakter przestrzeni dziennej w dużej mierze wpływa wzorzysty fragment ściany nad blatem kuchennym, ale także...
+ pokaż całość

Czy z prostokątnym stolikiem? :)

Aranżacja otwartej przestrzeni bazuje na spokojnym klimacie stylu skandynawskiego, a jednak zastosowano w niej dość...

W drugiej części wnętrza, czyli niewielkim salonie, również dają o sobie znać zamiłowanie do kolorów i radosnego aktywnego trybu życia. Całe wnętrze urządzono bardzo spójnie, natomiast nie sposób nie zauważyć, że pomimo tego, każda ze stref pokoju dziennego ma pewne wyraziste cechy, które wyodrębniają ją wśród pozostałych. W salonie mamy na przykład rozgraniczenie wielobarwnym dywanikiem, a całość zamyka subtelna szara sofa przyozdobiona pastelowymi poduszkami. Na nich również znalazły się wzory geometryczne, dodatkowo potęgując dynamiczny charakter tego wyjątkowo ciekawego domu :)

Nad sofą zawieszono dekoracyjne grafiki, i to nie w standardowej czy często spotykanej formie, a z oryginalnym...
W niewielkim salonie widać zamiłowanie do kolorów i radosnego aktywnego trybu życia. Całe wnętrze urządzono bardzo...

Wręcz oczywistym wydaje się, że nad sofą zawieszono dekoracyjne grafiki, i to nie w standardowej czy często spotykanej formie, a z oryginalnym przekazem :) To jest właśnie niezwykłe w aranżowaniu przestrzeni, że dysponując zarówno tymi spokojnymi elementami, jak i niekiedy nawet nieco szalonymi, można, odpowiednio je łącząc, uzyskać harmonijną i bardzo wdzięczną przestrzeń użytkową czy mieszkalną. Tutaj neutralnymi są z pewnością szara sofa i zasłona oraz błękitne elementy wykończeniowe.

W salonie zastosowano wielobarwny dywanik, a całość zamyka subtelna szara sofa przyozdobiona pastelowymi poduszkami. Na...

Sama jadalnia znajduje się niemal idealnie pośrodku wnętrza, pomiędzy kuchnią a salonem, będąc świetnym łącznikiem. Ulokowana tuż przy oknach w dodatkowy sposób eksponuje swoje walory, w czym z pewnością pomaga leciutka forma mebli. Warto również zwrócić uwagę na rolę kwiatów w aranżacji pokoju dziennego. Dość duże doniczkowe rośliny w naturalny sposób wzbogacają wystrój wnętrza.

W salonie warto zwrócić uwagę na rolę kwiatów w aranżacji pokoju dziennego. Dość duże doniczkowe rośliny w naturalny...
Jadalnia znajduje się niemal idealnie pośrodku wnętrza, pomiędzy kuchnią a salonem, będąc świetnym łącznikiem....

Zdjęcia: Grafika & ProjektAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit