Płyta wiórowa jako motyw przewodni aranżacji! Oryginalna kawalerka o powierzchni 29 m2 :)

Tak, tak, nie pomyliliście się - dzisiaj inspirujemy się płytą wiórową :) W końcu w projektowaniu wnętrz wszystkie materiały są dozwolone, a te najbardziej zaskakujące - szczególnie mile widziane :) Radość z prezentowania tak oryginalnego mieszkanka tym większa, że projekt ma polskie korzenie! Miło, że ktoś docenia kunszt i pracę rodzimych architektów :) Metraż jest co prawda dość mały, ale pomieszczenia są przy tym wysokie. Umiejętne zaaranżowane przestrzeni pozwala więc maksymalnie podkreślić jego atuty. Uważam, że autorce projektu udało się to w 100%! Urzeka mnie już chociażby pierwsza fotografia - niewielki aneks kuchenny. Podłoga z niemal surowych desek wprowadza mnóstwo naturalności, którą uwielbiam. Szafki kuchenne są proste, nowoczesne, dzięki czemu wydają się być lekkie w odbiorze. Za to czarny kolor krzeseł barowych i lamp mocno zaznacza charakter wnętrza. Wraz z długimi, subtelnymi zasłonami wnosi do aranżacji elegancję i styl. Przy tym wszystkim nie zabrakło zadziwiającej oryginalności! Spójrzcie ponownie na stolik barowy - jest on całkowicie wykonany ze sprasowanej płyty wiórowej! Efekt niepowtarzalny, nie sądzicie? :)

aranżacja aneksu kuchennego
+ pokaż całość
aranżacja kuchni w bieli i czerni

Płyta wiórowa powielona jest też w dalszej części mieszkania. Stworzono z niej stopniowany regalik, który służy jako mała biblioteczka. Również z płyty zbudowano antresolę pełniącą funkcję sypialni. Kolorystyka aranżacji, w której dominuje biel i barwy ziemi, uzupełniona jest nie tylko mocnymi czarnymi akcentami, ale i dodatkami w słonecznym odcieniu. Jak dla mnie, to połączenie wygląda efektownie i gustownie przy tym. I na tej inspiracji pojawiają się żarówki na długich kablach jako lampy. Co więcej - kable też są w kolorze :) W takiej aranżacji zdecydowanie odnajdzie się indywidualista, osoba kreatywna i otwarta.

płyta wiórowa w aranżacji wnętrza
biblioteka z płyty wiórowej
aranżacja mieszkania z antresolą

W aranżacji zastosowano rozmaite zabiegi, które dodają mieszkaniu osobistego charakteru. Po przeciwległej stronie ściana wyłożona jest białymi cegłami. Razem z wysokością wnętrza przywodzi to na myśl loftowe skojarzenia :) Z kolei klasy i pewnej wytworności dodaje sztukateria pod sufitem. Rozwiązania te zupełnie się od siebie różnią, ale w zestawieniu - tworzą bardzo ciekawą całość, nie sądzicie?

aranżacja wnętrza w bieli inspiracje

Wzorzysta podłoga w wąskim przedpokoju ożywia przestrzeń. Zwróćcie uwagę, że połączenie płyty wiórowej z bardzo jasnym drewnem daje niezwykle ciepły odcień aranżacji. Dzięki temu mieszkanie jest przytulne i przyjazne.

antresola z płyty wiórowej

A oto widok z samej antresoli :) Całkiem wygodny, narożnikowy wypoczynek, dość spore miejsce do pracy, odpowiednia liczba dekoracji, mnóstwo naturalnego światła... Trzeba przyznać, że na tak niewielkiej przestrzeni udało się stworzyć naprawdę imponujący efekt :)

salon w kolorach ziemi

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.