Polska aranżacja kuchni o pow. 11 m2 w kamienicy i sposób na wąskie wnętrze!

Drodzy miłośnicy klimatycznych wnętrz w kamienicach oraz czerwonej cegły w szczególności - oto prawdziwa perełka dla Was :) MParchitekci, którzy zajęli się realizacją remontu kuchni o powierzchni 11 m2 w wiekowej kamienicy, postanowili wydobyć wszystkie jej cechy na światło dzienne. Stąd duża powierzchnia czerwonej cegły, charakterystyczne lampy wprowadzające lekko industrialny klimat czy tradycyjne meble, jakie często kiedyś można było spotkać w domach. Zadanie nie należało do najłatwiejszych z tego względu, że pomieszczenie kuchenne jest dość wąskie. Ale myślę, że MParchitekci dobrze sobie z tym poradzili, tym bardziej, że znaleźli sposób na poszerzenie wnętrza ;) Jaki? Zobaczcie sami!

czerwona cegła w kuchni
+ pokaż całość

Uwaga, to właśnie wspomniany sposób i jednocześnie chyba najciekawsza rzecz we wnętrzu... Jak pisałam, kuchnia ma kształt naprawdę wąskiego prostokąta. Z jednej strony pomieszczenie kończy się jadalnią. Aby optycznie powiększyć przestrzeń, zastosowano prosty, a tak efektowny zabieg - tapetę na jednej ze ścian. Tylko tyle, a spójrzcie sami, jakie tworzy wrażenie. Stolik tak naprawdę przylega bezpośrednio do ściany, a przez tapetę z motywem dziedzińca kamienicy wydaje się, jakby stał na początku dłuższej wnęki, do której można wejść! Wspaniała gra złudzeń, która ma tę zaletę, że wizualnie dodaje metrów i poszerza wąskie wnętrze. A poza tym obraz na tapecie idealnie wpisuje się w klimat mieszkania. Jak Wam się podoba? :)

aranżacja w kuchni w kamienicy
tapeta w aranżacja jadalni

Drewniana obudowa mebli dodaje przytulności, zwłaszcza w połączeniu z surową cegłą. Zauważcie, że wyposażenie kuchni jest bardzo proste - półki, szafki, klasyczny regał. Dominują kolory bieli i jasnej szarości, które rozświetlają wnętrze i zdecydowanie dodają mu świeżości.

meble w wąskiej kuchni

A tu rzut oka na kuchnię z drugiej strony wnętrza. Ściana wyłożona w całości czerwoną cegłą w części jadalnianej robi wrażenie, prawda? Osobistego, domowego klimatu nadaje jej galeria fotografii, które w czarnych ramkach są dość wyrazistym elementem aranżacji. W ogóle całe pomieszczenie ma swój zdecydowany charakter, właśnie akcenty czerni i grafitu na meblach oraz cegły tworzą z tego wnętrza niepowtarzalne miejsce. Jednocześnie nie przytłaczają niewielkiej przestrzeni, a zgrabnie eksponują jej walory. Podłoga z takim wzorem przywodzi mi na myśl wspomnienia - kojarzę ją z kilku domów, w których kiedyś bywałam jako dziecko :) Sentymentalną i artystyczną aurę czuć tu wprost na każdym kroku :)

aranżacja wąskiej kuchni z czerwoną cegłą

MParchitekci przygotowali dwie propozycje aranżacyjne, opierające się na tej samej bazie. W drugiej widzimy inne klosze od lamp (zamysł pozostaje ten sam, jedynie zmienia się kształt), inne fronty mebli, krótszy stolik. Czyli drobiazgi, które nie zmieniają charakteru wnętrza, ale po czasie mogą je odświeżyć. I co sądzicie o tej aranżacji? :)

kuchnia w kamienicy inspiracje
aranżacja małej jadalni
drewniane meble w kuchni
czerwone cegły w aranżacji jadaln

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.