Ściana z czerwonej cegły, czyli czas na małe co nie co :)

Często widuję w mieszkaniach u znajomych czy kogoś z rodziny ściany z klinkieru. W piaskowym kolorze są ładną dekoracją jadalni albo salonu. Zdecydowanie rzadziej spotyka się ściany z czerwonej cegły. Spotkałam się z opiniami, że jest to charakterystyczne jedynie w loftach, może dlatego tak mało osób decyduje się na takie rozwiązanie. A szkoda, bo czerwona cegła jest zdecydowanie bardziej wyrazista od tej piaskowej i może sprawiać naprawdę niesamowite wrażenie! Chociaż muszę szczerze przyznać, że nie wiem, czy sama zdecydowałabym się na takie rozwiązanie w swoim domu. Chyba czułabym się, jakbym cały czas była na zewnątrz :) Ale zdecydowanie ściany z czerwonej cegły mają w sobie to coś :) Oto kilka propozycji, jak można dzięki nim efektownie zaaranżować przestrzeń we własnym mieszkanku. Najbardziej spodobała mi się ta jadalnia! Ta gra świateł na tle ceglastej ściany! Piorunujące wrażenie :) Wnętrze utrzymane jest w zdecydowanie nowoczesnym stylu, charakterystycznym właśnie dla mieszkania typu loft. Wszystko w tym pomieszczeniu jest idealnie ze sobą zgrane. Drewniany masywny stół, a przy nim lekkie krzesła plus mocne czarne lampy, które przyciągają do siebie uwagę. Spójrzcie też na charakterystyczne belki na suficie. Ta inspiracja to zdecydowanie mój faworyt :)

ściana z cegły
 
+ pokaż całość

Tutaj kolejne jadalnie. Wszystkie wnętrza mają oczywiście ściany z różnego rodzaju czerwonej cegły. Motywem, który powtarza się w tych aranżacjach są belki przy suficie i dość masywne drewniane stoły. Drewno i metal wspaniale współgra z czerwienią cegieł. Dzięki temu tworzy się bardzo specyficzny klimat tego typu mieszkań. Zauważcie, że prawie wcale nie ma tutaj dekoracji. Pojedyncze doniczki z kwiatami, jeden obraz czy drobna ozdoba na półce całkowicie oddają dość minimalistyczny charakter wnętrz.

ściana z czerwonej cegły
źródło: pinterest.com
ściana z cegły aranżacje
źródło: pinterest.com
 
ściana z cegły w kuchni
źródło: pinterest.com
 
ściana z cegły w kuchni
źródło: www.krishelmick.com

Wysokie okno od podłogi do sufitu zdecydowanie rozświetla pomieszczenie skąpane w czerwonych cegłach. W końcu decydując się na taką ścianę w pokoju, trzeba liczyć się z tym, że wnętrze może być trochę przyciemnione. Duże okno jest więc świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Chociaż niestety nie każdy ma możliwość, żeby sobie takie sprawić :)

ściana z cegły w salonie
 
 źródło: pinterest.com

Ściana z czerwonej cegły nadaje się nie tylko do jadalni, ale też świetnie wygląda w salonie. Szczególnie, gdy jest sporej wielkości :) Błękitna kanapa sprawia piękne wrażenie - przełamuje surowy charakter pomieszczenia, dodając mu przytulności. Tutaj też pojawiają się proste akcenty i charakterystyczne zwisające z sufitu lampy. Delikatny kwiat, małe poduszki i ciekawy obraz to jedyne ozdoby tego salonu. Z czerwonymi cegłami i błękitną sofą dobrze współgrają czarne elementy, takie jak schody albo wazon. Zdecydowanie przemawia do mnie taka inspiracja :) A do Was?

wnętrza z cegły
źródło: pinterest.com

Również spore pomieszczenie, całe ściany w czerwonych cegłach i charakterystyczne belki. Wnętrze sprawia przyjazne wrażenie dzięki zestawieniu z delikatnym białym kolorem.

ściana z cegły biała kuchnia
źródło: pinterest.com

Dla osób, które dysponują nieco mniejszymi pokojami, poniższe propozycje :) Aby nadać pomieszczeniu specyficznego klimatu, wystarczy chociażby część ściany zaaranżować w ten sposób. Fragment ściany z czerwonych cegieł stanowi tu motyw przewodni. Obok całkiem zwyczajnych mebli nadaje tym kuchniom odpowiedni, oryginalny klimat.

ściana z cegły biała kuchnia
 
źródło: pinterest.com
ściana z cegły kuchnia
źródło: pinterest.com

A co sądzicie o ścianach z czerwonych cegieł w innych pomieszczeniach? Odpowiednio zaaranżowane mogą sprawić naprawdę niesamowite i bardzo przytulne wrażenie. Spodobała mi się zwłaszcza poniższa sypialnia. Sporo światła, pojedyncze dekoracje i stonowana kolorystyka w barwach ziemi - loving it! :)

 
ściana z cegły w sypialni
źródło: pinterest.com
 
ściana z cegły sypialnia
 
źródło: www.krishelmick.com


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.