Totalna metamorfoza kuchni, czyli przemiana z niewielkiego i ciemnego wnętrza w nowoczesną funkcjonalną przestrzeń!

Jestem pod dużym wrażeniem dzisiejszej metamorfozy i myślę, że Wam też przypadnie do gustu! Oto kuchnia, w której zmieniło się wszystko - od stylu, przez umeblowanie, po stopień jasności ;) Różnica jest naprawdę diametralna i to nie tylko w samym zakresie wizuzalnym, ale także funkcjonalnym. W kuchni after może już na wstępie urzekać... część przedpokoju, czyli czerwone cegły na całej długości jednej ze ścian. Ich dekoracyjne podświetlenie nawiązuje do tego kuchennego, a to z kolei doskonale wpisuje się w nowoczesny charakter wystroju całego wnętrza. Kuchnia jest w zasadzie dość wąska, ale dzięki bezpośredniemu połączeniu z przedpokojem, zyskuje optycznie i dosłownie na metrażu. Jasna podłoga także przyczynia się do tego wrażenia. Porównajcie kuchnię after z kuchnią before i sami oceńcie skalę metamorfozy :)

Na klimat kuchni znacząco wpływają czerwone cegły, którymi wyłożono jedną ze ścian w bezpośrednio sąsiadującym...
Kuchnia jest dość wąska, ale dzięki bezpośredniemu połączeniu z przedpokojem, zyskuje optycznie i dosłownie na metrażu....
+ pokaż całość

Uwaga, a oto kuchnia before! Znacznie ciemniejsza i wyraźnie mniejsza, ciemne kafelki może i były eleganckie, ale wpływały nieco na efekt przytłoczenia we wnętrzu. Przynajmniej w moim odczuciu :) Co sądzicie o takim before & after?

Kuchnia before była znacznie ciemniejsza i wyraźnie mniejsza. Ciemne kafelki, choć były eleganckie, to jednak wpływały...

Nowe wnętrze jest pełne blasku, zdecydowanie podoba mi się pomysł z tak daleko idącym rozjaśnieniem szafek kuchennych. Miły odcień i nowoczesne gładkie fronty idealnie tutaj pasują. Sporą rolę odgrywa także oświetlenie, dużym plusem była też wymiana podłogi na znacznie jaśniejszą w tej części wnętrza. Zwróćcie uwagę na otwarte półki w głębi pomieszczenia, ustawione przy sobie akcesoria, dzięki swoim kolorom, dekorują jednocześnie przestrzeń.

Jasny odcień i nowoczesne gładkie fronty szafek kuchennych idealnie pasują do nowoczesnej aranżacji. Sporą rolę odgrywa...

Pozostając przy temacie dekoracji, w kuchni zastosowano tradycyjne jej formy - czyli świeże czy doniczkowe kwiaty. To bardzo wdzięczna ozdoba, która jednocześnie wprowadza sporo naturalności i przyjemnego klimatu do w końcu dość niedoświetlonego przez brak okna wnętrza.

W kuchni zastosowano tradycyjne formy dekoracji, takie jak świeże czy doniczkowe kwiaty. To bardzo wdzięczna ozdoba,...

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę jeszcze na jedną rzecz - porównanie porządku, czy może raczej... jego braku w kuchni before, oraz niezwykłej dbałości o ład w kuchni after. Wcześniej większość przedmiotów, akcesoriów czy produktów spożywczych wystawiona była na blacie, nie tylko powodując ogólny chaos, ale też znacznie utrudniając korzystanie z kuchennej przestrzeni na co dzień. Po remoncie każda z tych rzeczy znalazła swoje miejsce, a jak się okazuje, właściciele postawili na idealny porządek w przechowywaniu. Świetnie sprawdzają się w tym celu wszelkie pojemniki, które pomagają zorganizować przestrzeń, niezależnie od tego, czy są na widoku, czy schowane w szafkach i szufladach.

W kuchni before większość przedmiotów, akcesoriów czy produktów spożywczych wystawiona była na blacie, nie tylko...
W kuchni panuje idealny porządek, jeśli chodzi o przechowywanie artykułów spożywczych i innych. Świetnie sprawdzają się...

Z kuchni wychodzi się wprost do jadalni, również zaaranżowanej w schludnym i eleganckim nowoczesnym stylu. Dosyć proste, choć jednak ciekawe w formie meble oraz rozmaite dekoracje przyczyniają się do przyjemnego klimatu we wnętrzu.

Z kuchni wychodzi się wprost do jadalni, również zaaranżowanej w schludnym i eleganckim nowoczesnym stylu. Dosyć...

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.