Udana metamorfoza kuchni, czyli inspirujący projekt before & after z czerwoną cegłą i skandynawskimi dodatkami

Kuchnia before & after to to, czego nam dziś potrzeba :) Bardzo klimatyczna propozycja urządzenia wnętrza z biura Grafika&Projekt powinna Was zainteresować i zainspirować. Aranżacja czerpie w zasadzie z kilku nurtów - nowoczesnej bazy, skandynawskich nawiązań, można by się tu doszukać także i industrialnej nuty... Całość tworzy naprawdę ciekawą kuchnię, której atutami są z pewnością dość spora przestrzeń i duże okna z wyjściem na werandę zapewniające naturalne światło. Te zalety pozwoliły wydobyć i podkreślić potencjał pomieszczenia, dzięki czemu pewnie jest tu tak przytulnie, wygodnie i wyjątkowo. W kuchni znalazło się miejsce na prostokątny stół z drewna, który wyznacza komfortową część jadalnianą. Przy stole ustawiono dwa krzesła z jednej i ławeczkę z drugiej strony, tym drobnym zabiegiem znacząco urozmaicając aranżację. Warto także zwrócić uwagę na podłogę oraz ściany wyłożone jakby betonowymi płytami. Na drugiej ścianie zastosowano czerwone cegły, stawiając ostatecznie niepowtarzalną kropkę nad kuchennym i :)

Atutami kuchni są z pewnością spora przestrzeń i duże okna z wyjściem na werandę zapewniające naturalne światło. Te...
+ pokaż całość

A tu to samo miejsce, tylko w ujęciu before. Prawda, że kuchnia przeszła diametralną przemianę? Z wnętrza o dość starych rozwiązaniach stworzono przestrzeń wyjątkowo klimatyczną, nacechowaną osobistymi akcentami i zdecydowanymi fakturami. Brak jednolitego stylu zastąpiono oryginalnym motywem przewodnim, który sprawia, że kuchnia after zapada w pamięć.

Kuchnia przeszła diametralną przemianę. Z wnętrza o dość starych rozwiązaniach stworzono przestrzeń wyjątkowo...

Czerwone cegły tworzą niepowtarzalną kompozycję z drewnem i szarymi płytami. Na dodatek w kuchni pokuszono się o jeszcze jeden charakterystyczny element - fragment ściany wyłożono wzorzystą tapetą z geometrycznym motywem. Te wszystkie zabiegi wzbogacają wystrój pomieszczenia i zdecydowanie je ożywiają. Dekoracje nad stołem czy wisząca biała lampa kojarzą się z kolei ze spokojnym skandynawskim stylem.

Czerwone cegły tworzą niepowtarzalną kompozycję z drewnem i szarymi płytami. Na dodatek w kuchni pokuszono się o...

Kuchnia before miała spory potencjał, chociażby ze względu na swoją wielkość i wspomniane wcześniej okna z uroczym widokiem. Zarówno szafki, jak i kuchenny sprzęt uległ wymianie, a co więcej nawet zamianie miejscami :) Przeorganizowanie kuchennej przestrzeni wyszło właścicielom tylko na dobre.

Kuchnia before miała spory potencjał, chociażby ze względu na swoją wielkość.
Podczas remontu kuchni zarówno szafki, jak i kuchenny sprzęt uległ wymianie.

Po drugiej stronie pomieszczenia znajduje się zabudowa kuchenna w typowo nowoczesnej, bo bryłowej formie. Brak uchwytów przy szafkach zdecydowanie to podkreśla. Jak podoba Wam się połączenie drewna i szarości? W aranżacji kuchni ważną rolę przypisano oświetleniu - mowa nie tylko o wiszącej lampie nad drewnianym stołem, ale także o charakterystycznej ledowej listwie pod szafkami wiszącymi.

W aranżacji kuchni ważną rolę przypisano oświetleniu - mowa nie tylko o wiszącej lampie nad drewnianym stołem, ale...

Wzory rządzą :) Nie tylko trójkątne motywy na częściach ścian czy idealnie dopasowane do nich zasłonki, ale także mały dywanik podkręca dynamikę tego wnętrza. Kuchnia jest na swój sposób minimalistyczna, a jednak w pewnej mierze bardzo bogata. Minimalizm przejawia się w prostym umeblowaniu, natomiast bogactwo - w różnorodności form dekorujących detali.

Nie tylko trójkątne motywy na częściach ścian czy idealnie dopasowane do nich zasłonki, ale także mały dywanik podkręca...

Zdjęcia: Grafika&ProjektAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.