Bardzo oryginalna aranżacja kolorowej kawalerki z bogactwem form, wzorów i kolorów - na niewielkim metrażu! :)

Coś dla posiadaczy niewielkich mieszkań :) Jednopokojowe, kolorowe i bardzo oryginalne mieszkanko, które łączy w jednym wnętrzu funkcje salonu, sypialni i składanej jadalni - jak to zazwyczaj w kawalerkach bywa - może naprawdę zainspirować! Szczególnie, jeśli lubicie moc wzorów i kolorów, bo tych jest tutaj całe mnóstwo. Lubię popatrzeć na takie inspiracje, choć u siebie aż tylu przedmiotów, ozdób i detali w takim zagęszczeniu nie trzymam - ze względów praktycznych, ale też i dlatego, że wolę umiarkowanie i miejscami elegancki minimalizm :) To nie zmienia faktu, że z takich radosnych i pełnych życia aranżacji też można sporo dla siebie wyciągnąć, więc zapraszam Was w progi małego, choć bogatego salonu, w którym jedną z największych atrakcji jest zróżnicowana galeria ścienna. Grafiki, typografie, wycinki gazet, plakaty... czego tutaj nie ma :) Nie brakuje tutaj także innych oryginalnych elementów, jak na przykład charakterystyczne poroże czy... wisząca na sznurze huśtawka, która odgrywa rolę podręcznej półki. Jak widać, w każdym kącie wnętrza można znaleźć ciekawą rzecz czy rozwiązanie, w zasadzie to jedno z tych mieszkań, w których za każdym razem odkrywa się coś nowego!

Jedną z największych dekoracji w salonie jest zróżnicowana galeria ścienna. Grafiki, typografie, wycinki gazet i...
+ pokaż całość

We wnętrzu właściciele znaleźli nawet miejsce na domową biblioteczkę. Malutką co prawda, bo składającą się jedynie z dwóch półek, ale jednak :) Książki w kolorowych okładkach w naturalny sposób urozmaicają dynamiczny wystrój wnętrza. Eleganckie ramki w galerii ściennej w czerni czy brązie figlarnie komponują się z tak różnokolorowym otoczeniem.

We wnętrzu właściciele znaleźli miejsce na małą, składającą się z dwóch półek, domową biblioteczkę. Książki w...

Nie dość, że na ścianie panuje radosny miszmasz, a sofę zdobią kolorowe poduszki, to jako dodatkową ozdobę postanowiono wyłożyć wzorzysty dywan :) Aranżacja naprawdę odważna, bo wcale nie jest łatwo ładnie i umiejętnie urządzić tak małą przestrzeń z takim nagromadzeniem detali. Tylko pozornie rozmieszczenie jest chaotyczne, a dobrane elementy przypadkowe - w rzeczywistości każda z mniejszych i większych kompozycji tutaj jest bardzo dokładnie przemyślana, a eklektyzm zamierzony.

Na ścianie w salonie panuje radosny miszmasz, sofę zdobią kolorowe poduszki, a jako dodatkową ozdobę postanowiono...

Plusem mieszkania jest to, że jest ono całkiem wysokie. Rozciągnięcie w pionie dodaje przestrzeni, również optycznie, co w przypadku mniejszych mieszkań jest bardzo ważne.

Plusem salonu jest to, że jest całkiem wysoki. Rozciągnięcie w pionie dodaje przestrzeni, którą wykorzystano, używając...

A tutaj sprytny sposób na część sypialnianą w kawalerce - czyli piętrowe łóżko, w zasadzie to łóżko na podwyższeniu, pod którym znajduje się dodatkowa przestrzeń do dziennego wypoczynku ze ścianą telewizyjną :) Na szczęście pokój jest dostatecznie szeroki, co zwiększa komfort korzystania z każdej strefy.

W salonie wygospodarowano osobną część sypialnianą. W tej roli sprawdza się łóżko na podwyższeniu, pod którym znajduje...

W kącie salonu ulokowano mały mobilny barek, który służy do przechowywania książek i domowych akcesoriów. Kwiaty w dużych donicach i te w mniejszym formacie wnoszą przyjemny naturalny charakter do wnętrza i wzbogacają wystrój.

W kącie salonu ulokowano mały mobilny barek, który służy do przechowywania książek i domowych akcesoriów. Kwiaty w...

W kawalerce zastosowano bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie, jeśli chodzi o wygospodarowanie kącika jadalnianego. Strefę jadalni tworzą mały składany stolik oraz również składane i zawieszane na ścianie krzesła. W razie potrzeby meble są rozkładane, a tak na co dzień nie zajmują dodatkowego miejsca i, co więcej, schludnie komponują się z białym tłem. Jasne mebelki ożywione są czarnymi dodatkami i kilkoma wdzięcznymi dekoracjami, których również i w tej części mieszkania nie mogło zabraknąć.

W kawalerce zastosowano bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie, jeśli chodzi o wygospodarowanie kącika jadalnianego....
Aranżacja jadalni prezentuje się bardzo schludnie. Białe meble ożywione są czarnymi dodatkami i kilkoma wdzięcznymi...

Jedną wnękę w mieszkaniu przeznaczono do przechowywania akcesoriów, jednak przede wszystkim wygospodarowano w niej podręczny domowy barek. Swoje miejsce znalazły tu także miseczki mniejszych lokatorów, czyli kotów :)

Jedną wnękę w mieszkaniu przeznaczono do przechowywania akcesoriów, jednak przede wszystkim wygospodarowano w niej...

Źródło: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.