Wiosna w pełni, czyli metamorfoza mojego tarasu - prosty sposób na odświeżenie werandy :)

Jak nastrój w pierwszych dniach maja? Czujecie wiosnę w powietrzu, prace w ogródku pełną parą? :) Ja w końcu znalazłam chwilę na małą metamorfozę swojego tarasu, do której przymierzałam się już od jakiegoś czasu. Odświeżenia wymagały szczególnie drewniane deski, które, wiadomo, z upływem kolejnych miesięcy i przy różnych warunkach pogodowych w ciągu całego roku tracą swój pierwotny blask ;) Z pomocą Vidaronu zdołaliśmy jednak tchnąć w nie nowe życie, a w efekcie są znów tak piękne, jak zaraz po położeniu. Zapraszam Was więc na krótką fotorelację z metamorfozy tarasu i przy okazji na kilka ogrodowych inspiracji - oto jak prezentuje się moja weranda w tym roku :) Jeśli macie zdjęcia swoich balkonów czy ogródków, koniecznie podeślijcie!

Drewno i rośliny doniczkowe tworzą na tarasie bardzo przyjemny klimat. Białe meble ogrodowe nawiązują swoim kolorem i...
Impregnat do drewna Vidaron (49860)
+ pokaż całość

Poniżej, jak prezentował się taras before - widać było upływ czasu, prawda? Do odświeżenia desek zastosowałam impregnat firmy Vidaron przeznaczony właśnie do drewna, o funkcji ochronnej i dekoracyjnej jednocześnie. W związku z tym, że odcień desek jest dość ciemny - choć może na zdjęciu before wydaje się nieco wypłowiały ;) - idealnym kolorem był palisander królewski. Dodatkowo nasze ogrodzenie było kompletnie zniszczone po zimie. Tu z pomocą przyszedł mój mąż i kompletnie zaufałam mu co do wyboru koloru i rodzaju impregnatu. Zdecydowaliśmy się na ochronno - dekoracyjny Vidaron w kolorze orzecha włoskiego. I to był strzał w dziesiątkęJ Po wyborze rodzaju impregnatu i odcienia pozostały już tylko prace malarskie :)

Taras before wymagał odświeżenia, do czego idealnie nadał się impregnat do drewna.

W trakcie malowania - impregnat sprawił, że deski nabrały intensywniejszego koloru, o większej głębi i bardziej zbliżonego do swojej pierwotnej postaci. Dodatkowo właściwości chroniące mają zabezpieczyć drewno na długi czas w każdych warunkach pogodowych.

W trakcie malowania impregnat sprawił, że deski nabrały intensywniejszego koloru, o większej głębi i bardziej...
Impregnat nadał deskom na tarasie głębszy kolor i zapewnił ochronę przed czynnikami pogodowymi na kolejne miesiące.

W zależności od tego, ile desek mamy do zaimpregnowania, czas takiej metamorfozy może być różny - im większy drewniany obszar, tym więcej pracy :) - ale według mnie jest to naprawdę prosty i sprawny sposób na odświeżenie tarasu. Przyznam się Wam, że u mnie nawet więcej energii zabrało zestawianie wszystkiego z werandy, żeby zrobić miejsce na prace z impregnatem :) Ale gdy tylko wysechł, meble i rośliny powróciły na swoje miejsce i mój ulubiony kącik wypoczynku, zwłaszcza wakacyjną porą, prezentuje się tak!

Biały stolik kawowy o prostej geometrycznej formie świetnie sprawdza się na tarasie. Aranżacja wzbogacona jest...
Wzorzyste poduszki i rośliny doniczkowe stanowią wdzięczną ozdobę na tarasie. Białe meble uzupełniają wystrój.

Nie ma aranżacji tarasu bez roślin - z takiego założenia wychodzę :) To chyba najbardziej naturalny i oczywisty sposób na wzbogacenie wystroju zewnętrza, który zawsze idealnie komponuje się ze scenerią dookoła. Obojętnie, czy otaczają Was zielone tereny, czy raczej miejski klimat, to kwiaty w donicach i wazonach potrafią wykreować piękną aurę i podkreślić urok każdego balkonu czy tarasu. Sama mam sporo okazów, które naprawdę umilają słoneczne popołudnia na werandzie :)

Rośliny to najbardziej naturalny i oczywisty sposób na wzbogacenie wystroju zewnętrza, który zawsze idealnie komponuje...
Kwiaty zawsze wzbogacają wystrój - wnętrza lub zewnętrza. Na tarasie prezentują się wyjątkowo wdzięcznie, nawiązując do...
Kwiaty doniczkowe w subtelny sposób dekorują kąt wypoczynkowy na werandzie. Aranżację uzupełniono wzorzystymi...
Zielone rośliny doniczkowe świetnie urozmaicają aranżację całej werandy. W połączeniu z drewnianymi deskami dają bardzo...

Obok kwiatów niezastąpione są u mnie także lampiony, które uwielbiam - zwłaszcza ten efekt, jaki dają po zmroku! Romantyczny klimat gwarantowany :) Sofę ogrodową zawsze przyozdabiam poduszkami i pledami, bo to też najlepszy i najprostszy sposób na to, by nadać zewnętrzu przytulny charakter. I jestem gotowa już do lata :) A u Was, jak wyglądają ogródkowe aranżacje?

Przyozdobienie sofy ogrodowej poduszkami i pledami to najlepszy i najprostszy sposób na to, by nadać zewnętrzu...
Obok kwiatów w aranżacji tarasu niezastąpione są także lampiony, które tworzą wspaniały efekt, zwłaszcza po zmroku....
Aranżację przytulnego tarasu wzbogacają takie dodatki, jak ozdobne lampiony czy kwiaty doniczkowe.

Post powstał we współpracy z firmą Vidaron.Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.