Z cyklu diametralnych metamorfoz, czyli before & after sypialni oraz pokoju dla chłopca według ciekawej koncepcji :)

Mam nadzieję, że macie chęć na before & after, bo chciałabym Wam zaprezentować dziś... podwójną metamorfozę! Sypialni oraz pokoju chłopca w wykonaniu Abbeyfeale Interior Design Group - myślę, że wnętrza w nowej odsłonie powinny Wam przypaść do gustu ;) Pokój nocny nabrał na pewno kojącego i bardziej eleganckiego charakteru niż miał przed remontem. Zgaszona kolorystyka wypłowiałej śliwki i ciemniejszej szarości wykreowały tu nawet nieco szlachetną aurę, podkreśloną srebrnymi elementami, jak np. nóżki od lampek nocnych. Wnętrze nie jest wielkie, jak widać po ujęciach, ale nabrało świeżości i wprowadzono do niego przytulne rozwiązania, które wynagradzają ograniczoną przestrzeń. Spójrzcie chociażby na zapalone lampki - można sobie wyobrazić tę kameralną atmosferę wieczorem i w nocy :) Bardzo dużo w samej aranżacji dają też zasłony, bez nich mogłoby być nieco pusto.

Elegancki charakter sypialni podkreślają trafnie dobrane dodatki. Srebrne nóżki od lampek nocnych czy kolorystycznie...
Niewielką sypialnię zaaranżowano w odcieniu zgaszonej śliwki oraz jasnej szarości. Te dwie barwy idealnie podkreślają...
+ pokaż całość

Tutaj dla porównania sypialnia before - urządzona była w cieplejszych barwach, ale na pewno brakowało jej wykończenia. Drobne obrazki na ścianie dekorowały przestrzeń, jednak i tak można było odnieść wrażenie pustki. Czerwone kotary ustąpiły miejsca fioletowym :)

W sypialni before mało było ozdób, które wzbogacałyby wystrój wnętrza. Pojedyncze i małe obrazki na ścianie nawiązywały...
Duże okno zapewnia w sypialni sporo naturalnego światła. Wcześniejsza aranżacja w ciepłych odcieniach beżu i czerwieni...

Po boku łóżka ułożono na podłodze dobrany kolorystycznie dywanik. Osobiście uwielbiam takie rozwiązania, bo przepadam też za dywanami ;) Ale głównie dlatego, że według mnie potrafią wnieść bardzo wiele ciepła do aranżacji. Nawet jeśli podłoga jest wyłożona naturalnym drewnem, a nie zimnymi płytkami, to i tak dywan zawsze dodatkowo potęguje przytulny charakter wnętrza. A jak podoba Wam się klosz od lampy wiszącej? :)

Dekoracja ścienna jest jednym z najbardziej przykuwających do siebie uwagę elementów wystroju. Uzupełnia aranżację...

Pokój chłopca wygląda zdecydowanie nieszablonowo! Wpływa na to zarówno kontrastowa kolorystyka, jak i zestawienie różnych wzorów, ale także najbardziej charakterystyczny element we wnętrzu - oryginalna ściana :) Pod łóżkiem malucha umieszczono dopasowane do wystroju skrzynki, które pomagają w przechowywaniu. Drewniana elegancka rama łóżka zaskakująco wpisuje się w nowoczesną i trochę eklektyczną przestrzeń.

Pokój dziecięcy został zaaranżowany w bardzo ciekawy sposób. Na eklektyczny charakter wnętrza wpływa zarówno...

Pokój before? Podobne wrażenia, jak przy sypialni - pusty przed remontem :) Nie było tutaj w ogóle żadnych ozdób, a jedynym meblem i dekoracją w jednym było drewniane łóżko. Dość imponujące samo w sobie, swoją drogą, ale bez uzupełnienia przestrzeni choćby drobnymi detalami, czegoś tu po prostu brakowało.

Pokój dziecięcy before był pusty, oprócz ładnego drewnianego łóżka nie zawierał żadnych innych mebli czy ozdób.

Ulubiona postać, muzyk, aktor, sportowiec na ścianie? W tak realistycznej wersji? Dlaczego nie :) Mały domownik jest bardzo zadowolony z efektu, którym potęgują wymalowane pasy, jakby promienie rozchodzące się w kąty pokoju. Ciepły odcień drewnianej ramy tworzy dość wyrazisty kontrast z chłodniejszą szarością, nie mówiąc już o pomarańczowej koszulce ściennego bohatera :)

Chłodna szarość i błękit oraz ciepły odcień drewnianej ramy zdecydowanie kontrastują ze sobą w pokoju dziecięcym....

Półki w formie zygzaka niezmiennie wnoszą do aranżacji oryginalność. Tutaj wyznaczają kolejne dekoracje z literek i zawieszone pod nimi kosze do przechowywania zabawek. Pomysł prosty w realizacji, a daje całkiem ciekawy i nietuzinkowy efekt.

Ścienna dekoracja w pokoju dziecięcym bazuje na trzech elementach - półce w kształcie zygzaka, typografii oraz koszach...
Kosze do przechowywania zabawek stanowią oryginalną dekorację wiszącą w pokoju dziecięcym. Urozmaicają je dodatkowo...

Źródło zdjęć: Abbeyfeale Interior Design GroupAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.