Aranżacja romantycznego domu w klimacie vintage z pastelowymi motywami i dużą dawką uśmiechu :)

Aż miło się robi dookoła, kiedy patrzę na dzisiejszą inspirację :) Piękny dom umiejętnie wystylizowany, w którym główną rolę odgrywają subtelne pastelowe dodatki i wszechobecny klimat vintage, potrafi wprowadzić w rozmarzenie... Zapraszam więc do przeglądania pięknych zdjęć i zanurzenia się w krainie spokojem i szczęściem płynącej... ;) Na pewno zachwyci Was już sama jadalnia, z białą podłogą, białymi ścianami i delikatnym wykończeniem. Zwróćcie uwagę na moc dodatków i lekką różnorodność, która objawia się chociażby w doborze krzeseł przy stole jadalnianym. To wszystko kreuje bardzo ciekawą przestrzeń, jedną z tych, które zapadają na długo w pamięci.

jadalnia w stylu vintage
pastelowe krzesła w jadalni
pastelowe dekoracje w jadalni
+ pokaż całość

W jadalni połączonej z kuchnią znajduje się kominek, który sam w sobie wygląda jak jedna duża ozdoba :) Nieregularny kształt pomieszczenia plus zróżnicowane elementy w różnych miejscach sprawiają, że we wnętrzu nie można się znudzić, aranżacja jest dość żywiołowa w swojej subtelnej postaci i co chwilę można w niej odkryć jakąś nową fascynującą rzecz!

kominek w aranżacji

Bazowa biel tworzy naprawdę sielski klimat, rozjaśnia całe pomieszczenie do tego stopnia, że wydaje się, jakby nabierało specjalnego blasku. Jak dla mnie całość jest bardzo magiczna, a nawet taka jakby... nierzeczywista. Albo jestem dziś w tak rozmarzonym nastroju, albo faktycznie ten dom coś w sobie ma ;)

biała kuchnia

Motywy roślinne przewijają się tu na każdym kroku. Jak widać, nie tylko w naturalnej postaci, ale również w formie na przykład plakatu, który niezwykle trafnie uzupełnia aranżację.

motywy roślinne w aranżacji
dekoracje we wnętrzu

W kuchni miętowa lodówka Smega, rozbielone drewniane drzwiczki od szafek oraz wybrane dodatki idealnie podkreślają styl vintage. Warto zwrócić uwagę na złote kraniki przy zlewie z prawej strony wyspy kuchennej. Efektowne, prawda?

pastelowa lodówka w kuchni
kuchnia w stylu vintage
dodatki do kuchni
wieszak na ręczniki

Szara sofa w salonie wyglądałaby całkiem zwyczajnie, gdyby nie jej otoczenie - galeria na ścianie, poduszki rozmaitego kształtu, wzoru i koloru, turkusowa komódka... Drewniane podłoga oraz drzwi dodają aranżacji szlachetnego charakteru.

szara sofa w salonie
regał w salonie

A jak podobają Wam się dekoracje na drugim kominku? Bogate, a jednocześnie subtelne w formie ożywiają tę część wnętrza. Kolorowe detale wyraźnie odbijają się na białym tle.

dekoracje nad kominkiem

Na werandzie jest równie wesoło i rozkosznie, co wewnątrz domu ;) Królują tu także kolorowe motywy, dokładniej jeden soczysty akcent - czyli malinowa konewka zawieszona obok roślin doniczkowych na ścianie. Zdaje mi się, że to właśnie ona przykuwa do siebie całą uwagę i że to dzięki niej zewnętrzna aranżacja nabiera charakteru. Po raz kolejny okazuje się, że nic nie zastąpi mocy dodatków w urządzaniu przestrzeni!

aranżacja werandy

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.