Bardzo wysoki salon z murowanym kominkiem, czyli oryginalna i elegancka aranżacja domu z prowansalskimi akcentami

Taki dom może się zamarzyć... :) Wiele osób pociąga taka przestrzeń, wysokość i możliwości, jakie za nimi idą.  Jak wykorzystać tego typu metraż i zaaranżować dom w oryginalny, a jednocześnie elegancki sposób, pokazuje projektant Denis Svirid. Jestem ciekawa, czy jego pomysły przypadną Wam do gustu :) W tych wnętrzach mieszają się różne style, jednak elementem spójnym i przewodnim jest prowansalska inspiracja. Niektóre meble czy dodatki wprost przenoszą właśnie w prowansalskie klimaty, sprawiając, że to miejsce zyskuje nie tylko romantyczny charakter, ale i duszę :) Zerknijcie tylko na salon - bardzo wysoki za sprawą odsłoniętych schodów, które prowadzą na w części zabudowaną antresolę. Pokój dzienny obejmuje więc tak naprawdę dwa poziomy, co tylko podkreśla jego wyjątkowy klimat. Wrażenie robi szczególnie imponujący kominek z kamienia, stanowiąc centralny i w zasadzie najciekawszy punkt salonu. Zegar w stylu vintage, który zawieszono niemal na równi z ozdobnym żyrandolem, wyjątkowo dobrze wpisuje się w wystrój. Przed kominkiem ustawiono prostokątny stolik kawowy z drewna otoczony z każdej strony siedziskami - sofą, fotelami i pufami.

W salonie wrażenie robi szczególnie imponujący kominek z czerwonych cegieł, stanowiąc centralny i w zasadzie...

Jadalnia stanowi część pokoju dziennego i łączy się z widocznym w głębi salonem. Delikatną granicą pomiędzy tymi dwoma strefami są drewniane filary podtrzymujące sufit. Zarówno biały okrągły stół na jednej nodze, jak i zebrane wokół niego krzesła mają dość ozdobną formę. Podobnie jak przykuwająca do siebie uwagę lampa wisząca. Jej całkiem spore rozmiary idealnie odnajdują się w dużym wnętrzu. Jasna podłoga z naturalnego drewna znacznie je rozświetla. Masywne zasłony przy wysokim oknie mają bardzo stonowany kolor. Zgrabnie nawiązują do innych dodatków w podobnych odcieniach i podkreślają elegancki klimat pokoju dziennego.

Jadalnia stanowi część pokoju dziennego i łączy się z widocznym w głębi salonem. Delikatną granicą pomiędzy tymi dwoma...
Jasna podłoga z naturalnego drewna rozświetla jadalnię. Masywne zasłony przy wysokim oknie mają bardzo stonowany kolor.
+ pokaż całość

Kuchnia jest całkiem przestronna, a jedna z jej ścian jest niemal w całości przeszklona. To dodatkowo powiększa optycznie wnętrze. Wzorzyste kafle na podłodze zdecydowanie urozmaicają aranżację, podobnie jak ciekawy stół z drewna, wydzielający kąt śniadaniowy. Zawieszono nad nim potrójną lampę o czarnych kloszach, która tworzy komplet z dwoma lampami wiszącymi symetrycznie po obu stronach okna. W kuchni postawiono na pełną zabudowę, tj. nie tylko szafki stojące, ale również wiszące, głównie w postaci ozdobnych witrynek. Zauważcie jak harmonijnie komponują się z nimi ramy okienne czy przeszklenia jednej ściany. Kratkowany motyw na meblach i szybach zapewnia spójność całej aranżacji.

Kuchnia jest całkiem przestronna, a jedna z jej ścian jest niemal w całości przeszklona. To dodatkowo powiększa...
W kuchni postawiono na pełną zabudowę, tj. nie tylko szafki stojące, ale również wiszące, głównie w postaci ozdobnych...

Białe szafki, tak jak i zlew, mają dość tradycyjną formę, ale nie brak tu też nowszych rozwiązań. Jednym z nich są na przykład wbudowane w sufit lampki, nawiązujące do bardziej nowoczesnego stylu. Wnętrze jest wysokie i jasne, a aranżacja prezentuje się gustownie. Jak Wam się tu podoba?

Białe szafki, tak jak i zlew, mają dość tradycyjną formę, ale w kuchni nie brak też nowoczesnych rozwiązań. Jednym z...

Na poddaszu, niemal w całości urządzonym w drewnie, zorganizowano sypialnię. Deski na suficie, ścianach oraz podłodze zdecydowanie ocieplają aranżację. Pod najniższą ścianą ustawiono łóżko z obitym materiałem wezgłowiem. To także potęguje przytulność i przyjemny klimat pokoju nocnego. Sypialnia jest tak naprawdę bardzo przestronna, a przy wyższej ścianie ustawiono bardzo pojemną zabudowaną szafę. Stworzoną w ten sposób garderobę oddziela od strefy nocnego wypoczynku ścianka z zamykanymi ażurowymi drzwiczkami. To bardzo ciekawe i podnoszące walory aranżacji rozwiązania, nie sądzicie? :)

Na poddaszu, niemal w całości urządzonym w drewnie, zorganizowano sypialnię. Deski na suficie, ścianach oraz podłodze...
Sypialnia jest przestronna, a przy wyższej ścianie ustawiono bardzo pojemną zabudowaną szafę. Stworzoną w ten sposób...

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.