Before & after kuchni, czyli przyjemna metamorfoza przestronnego wnętrza na bazie kontrastu kolorystycznego z ciekawymi detalami

A tutaj przed nami bardzo przyjemne before & after kuchennej krainy! Całkiem wygodna i spora przestrzeń zachęca, by z niej skorzystać i oddać się kulinarnej przyjemności przygotowania czegoś dobrego ;) Prosta aranżacja after, bazująca na tradycyjnym charakterze, kontraście kolorystycznym oraz pojedynczych, ale bardzo ciekawych detalach, wydaje się zapewniać naprawdę wygodne warunki do codziennego użytkowania kuchni. Wcześniej wnętrze w zdecydowany sposób domagało się remontu i odświeżenia, jak się okazało - wszystkiego! Począwszy od przemalowania ścian i frontów szafek kuchennych z lekkimi modyfikacjami, a na wymianie sprzętów AGD skończywszy. Mamy zatem pełen obraz kuchni before & after - zobaczcie porównanie obu wersji i sami przyznajcie, czy ta nowa nie wygląda o wiele przyjaźniej? ;)

kuchnia before & after
+ pokaż całość

Przez białe deski ścienne wnętrze zyskuje jakby na metrażu, prawda? A przynajmniej na doświetleniu, dzięki czemu wydaje się, że jest o wiele swobodniejsze i ciut większe niż było przedtem ;) Taki urok operowania światłem, kolorem i doborem elementów = taki urok aranżowania przestrzeni ;) W kuchni sporo uwagi przykuwa do siebie zwyczajny pasiasty dywanik o słonecznym odcieniu. Już dawno przekonałam się, że takie małe drobne, gładkie albo wzorzyste dywaniki umieszczone pod zlewem czy na środku kuchni o niebo wzbogacają jej wystrój! Kiedyś nie pomyślałabym o takim rozwiązaniu - jak dywan, to przecież tylko w pokoju! A tu tymczasem okazuje się, że warto wyjść poza utarte schematy, bo czasem tak banalny zabieg, jak położenie kawałka materiału w innym miejscu niż standardowe, może wiele zmienić, i to na korzyść danej aranżacji :)

aranżacja przestronnej kuchni
pasiasty dywan w kuchni

Nowe otwarte półki, które w części zastąpiły masywniejsze wiszące wcześniej szafki, wykonał samodzielnie mąż pani domu - z czego ta jest niezwykle dumna :) W ogóle się nie dziwię, mnie też cieszy, kiedy widzę takie małe osiągi mojego ukochanego, a zwłaszcza takie według mojego życzenia ;) ;) Wspólnymi siłami można naprawdę wiele osiągnąć, w domu i nie tylko.

kuchnia przed i po
aranżacja kuchni

Zwróćcie tylko uwagę, ile kolor i drobne stolarskie przeróbki mogą zmienić w wyglądzie całego wnętrza. Drewniane meble w swoim naturalnym kolorze, owszem, także są ładne, a nawet bardzo! Jednak powinny być umiejętnie zestawione z kolorystyką przewodnią aranżacji i dopasowanymi do nich dodatkami. W przeciwnym razie we wnętrzu można uzyskać raczej efekt przytłoczenia, zbyt małej ilości światła, pomieszczenia sztywnego, "bez duszy"... Metamorfozę dzisiejszej kuchni poczytuję na pewno na plus :)

metamorfoza kuchni

Poszczególne detale urozmaicają aranżację. Żółty kolor na dodatkach wprowadza nieco radości i optymistycznej aury do wnętrza, a samo rozmieszczenie wszelkich akcesoriów potęguje wrażenie ładu i schludności w kuchni.

dodatki do kuchni
przechowywanie w kuchni

Mamy i takie ciekawe rozwiązania, jak zdaje się lada kuchenna wykonana z... malutkich złotych monet :) Jak podoba Wam się taki oryginalny pomysł na blat z grosików? ;)

oryginalny blat w kuchni

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.