Ciekawa aranżacja mieszkania w stylu New England z białym drewnem, cegłami i oryginalnym klimatem nadmorskiego domu :)

Co powiecie na coś nowego? I mam nadzieję, że równie ciekawego dla Was, jak dotychczasowe inspiracje :) Dziś kilka słów o stylu Hampton, który na dobre rozgościł się w niektórych polskich domach. Mam dla Was jedną z takich właśnie aranżacji rodzimego mieszkania, które bazuje na zachęcającym charakterze wilii na plaży. Bo tym bowiem jest w najprostszym ujęciu styl Hampton - zestawieniem swobody w jak najprzyjemniejszym, niemal wakacyjnym wydaniu, z aurą luksusu i szyku. Zerknijcie tylko na propozycję Studia Inaczej i powiedzcie, które elementy zastosowalibyście u siebie :)

aranżacja salonu
+ pokaż całość

Może na przykład cegły, którymi wyłożona jest cała ściana w kuchni? W połączeniu z białymi frontami szafek stojących i tak naprawdę brakiem szafek wiszących nadają wnętrzu nie tylko przytulny klimat, ale także lekkość. W aranżacji zastosowano dość wyraziste przedmioty, takie jak chociażby wisząca lampa zahaczająca lekko o styl industrialny. Drewniane rustykalne dodatki dobrze podkreślają styl New England, w którym klasyczne i eleganckie meble wzbogaca się detalami we wspomnianym rustykalnym czy kolonialnym duchu.

cegły w aranżacji kuchni

W domach w stylu New England nie znajdziemy krzykliwych dodatków czy zróżnicowanej, żywiołowej kolorystyki. Zauważcie, że również i aranżacja polskiego mieszkania, w którym dziś gościmy, opiera się na stonowanych barwach ziemi - głównie bieli, brązach i szarości. Dobór odcieni znajduje jak najbardziej swoje uzasadnienie. Hampton wywodzi się z plażowych eleganckich willi o jednocześnie zachowanym przytulnym charakterze, stąd też błękity, szarości, piaskowe beże - wszystkie te naturalne odcienie, które mogłyby tworzyć spokojny nadmorski pejzaż.

aranżacja sypialni na poddaszu
dekoracje w sypialni

Dobrymi materiałami do podkreślenia tego klimatu są jak najbardziej naturalne drewno, wiklina, może też skóra (zwłaszcza, jeśli chodzi o meble). Stąd często spotykane ręcznie wyplatane kosze i tacki, drewniane szafy i regały, taborety i stołki itd. Możliwości jak zwykle jest mnóstwo - a największa radość z urządzania własnego wnętrza to przebieranie, wybieranie i dobieranie wśród inspiracji z Internetu, gazet, sklepów, od przyjaciół :) Komu przyszła już ochota, by rozpocząć kreatywny proces aranżowania własnego M? ;)

aranżacja w stylu new england
aranżacja przedpokoju
styl new england w aranżacji

Codziennie używany rower także może być wdzięcznym elementem aranżacji! Wystarczy odpowiednio go wyeksponować, wzmacniając efekt np. świeżymi kwiatami w koszyku. Boazeria czy panele ścienne to również stosowane w stylu Hampton rozwiązanie, które dodaje ciepła.

rower w aranżacji

Wanna na ozdobnych rzeźbionych nóżkach prezentuje się wręcz majestatycznie, nie sądzicie?

aranżacja łazienki

A jak podoba Wam się pokój dziecięcy? Mały wigwam i wszystkie pozostałe zabawki są świetnie wkomponowane w dominujący styl całego domu. Wiklinowy kosz, krzesełko czy oryginalny samochodzik z drewna wprowadzają naturalny klimat i z sentymentem odnoszą do minionych lat... :)

aranżacja pokoju dla dzieci

Źródło: www.studio-inaczej.plAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.