Inspirująca aranżacja przed domem, czyli jak wystylizować ogródek na lato?

Jeśli poszukujecie ogrodowych inspiracji, dobrze trafiliście :) Spodobała mi się ta aranżacja, dlatego postanowiłam podzielić się nią z Wami, żeby przynajmniej poczuć trochę wakacyjnej pogody (dość dziś pochmurnie i deszczowo :)). Przede wszystkim mamy tutaj dwie wyraźne i wygodne strefy - jadalnianą oraz wypoczynkową. Obie ulokowano na betonowym podłożu, wokół którego rozciąga się jedynie naturalna przyjemna zieleń. Drewniany stół z ogrodowymi krzesłami w bieli prezentuje aranżację w zasadzie skromną, natomiast o wiele więcej dzieje się w kąciku z kanapami :) Co ciekawe, miejsca siedzące, jeśli chodzi o konstrukcję, wykonane są z betonu oraz drewnianych ławeczek - a jednak tworzą tak przytulny i pełen ciepła klimat! To duża zasługa dobranych poduszek, pledów i rozmaitych dywanów. Przyjrzyjcie się bliżej i dajcie znać, czy chcielibyście spędzić tutaj popołudnie :)

W ogrodzie przewidziano miejsce na jadalnię oraz kącik wypoczynkowy. Betonowy obszar urozmaicają wzorzyste dodatki oraz...
+ pokaż całość

Ogródek before poniżej, czyli pełne pole do popisu dla właścicieli tego uroczego domu :) W zasadzie chodziło tylko o stworzenie wakacyjnej stylizacji, przytulnego kącika do wypoczynku i zagospodarowanie już gotowej przestrzeni. Jakie macie swoje sposoby na wydzielenie takiego patio? Również kamienne bloki? Deski, pozbruk, a może altanę? :)

W aranżacji ogródka chodziło w zasadzie tylko o stworzenie wakacyjnej stylizacji, czyli przytulnego kącika do...

Trzeba przyznać, że po wypełnieniu tej przestrzeni meblami i pojedynczymi dodatkami patio zyskało na przytulności. Zachęcający klimat kreuje także sceneria wokół, czyli ładnie wypielęgnowany trawnik, zasadzone gdzieniegdzie rośliny czy tradycyjny płot z pionowych desek.

Po wypełnieniu ogródka meblami i pojedynczymi dodatkami patio zyskało na przytulności. Zachęcający klimat kreuje także...

Wzorzyste dywany stanowią największe urozmaicenie aranżacji ogródka. Szczególnie na tle szarego betonu zwracają na siebie uwagę i nadają zewnętrzu przyjemne salonowe cechy. W wystroju patio uwzględniono również poduszki, niektóre z intensywnym wzorem, jednak już w bardziej stonowanych barwach niż dywany.

Wzorzyste dywany stanowią największe urozmaicenie aranżacji ogródka. Szczególnie na tle szarego betonu zwracają na...

Tutaj szczególnie dobrze widać, jaką ciekawą kompozycję stworzono właśnie z dywanów :) Kilka sztuk w podobnym stylu, jednak o różnych motywach wpływa przede wszystkim na przytulność ogrodowego miejsca wypoczynku, ale zaraz po tym na dekoracyjność werandy. Wiklinowe i skórzane pufy to świetny sposób na uzupełnienie aranżacji.

W ogrodzie stworzono bardzo ciekawą kompozycję z dywanów. Kilka sztuk w podobnym stylu, jednak o różnych motywach...

Właściciele upodobali sobie sukulenty i to właśnie te wdzięczne rośliny zasadzili zarówno przy pasie trawy, pod płotem, jak i w dekoracyjnych donicach. Prosta forma białej misy na czarnych nóżkach zdaje się wnosić zupełnie nowy styl do aranżacji i w całkiem subtelny sposób ją urozmaica.

W ogrodzie zasadzono głównie sukulenty, zarówno przy pasie trawy, pod płotem, jak i w dekoracyjnych donicach. Prosta...

W ogrodzie zadbano o najmniejsze detale, czyli nawet także o... zastawę stołową. Oryginalne siedmiokątne talerze i złote sztućce prezentują się naprawdę wyjątkowo. Urok aranżacji tkwi właśnie w takich drobiazgach, oprócz poduszek, kwiatów, dywanów - jak się okazuje równie ważne są także takie elementy wykończeniowe.

W ogrodzie zadbano o najmniejsze detale, czyli nawet także o zastawę stołową. Oryginalne siedmiokątne talerze i złote...

Ogrodowa jadalnia prowadzi do typowego kącika wypoczynkowego po drugiej stronie. Miejsce zaaranżowane jest na podobnej zasadzie, jak to bezpośrednio przy stole - betonowy murek, drewniane ławki, uzupełniające wystrój poduszki i pled. Bardzo przyjemna i relaksująca propozycja na letnie dni, prawda? :)

Ogrodowa jadalnia prowadzi do typowego kącika wypoczynkowego po drugiej stronie. Miejsce zaaranżowane jest na podobnej...
Przyjemne miejsce w ogrodzie wydzielono betonowym obszarem. Całość udekorowano kilkoma poduszkami, nadając strefie...
Przejście do ogrodowego miejsca wypoczynku wyznaczono za pomocą betonowych płytek. Drewniane ławeczki i poduszki na...

Źródło: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.