Inspirująca wakacyjna podróż, czyli egzotyczna aranżacja domu nad morzem :)

Nieczęsto podziwiamy piękne domostwa położone tuż nad morzem... Dzisiaj coś w specjalnie morskim klimacie i to nasuwającym typowo wakacyjne skojarzenia - dom położony gdzieś w głębi lasu z widokiem na wspaniałą toń wody i z cudownie naturalną atmosferą w środku i na zewnątrz! Przede wszystkim zachwyca cudowna weranda, skłaniająca do zapomnienia o całym świecie, ale również rozświetlone wnętrze, które kryje antresolę, jest warte uwagi. Co tu dużo mówić, zajrzyjmy do domu i na spory taras, na pewno kilka inspiracji się znajdzie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę wspaniałe otoczenie i harmonijny zamysł architektoniczny, który idealnie się z nim komponuje. Dom wykonany jest w całości z drewna, więc wszystko jasne ;)

dom w lesie nad morzem
+ pokaż całość

Aranżacja werandy mnie ujęła... Drewniane wykończenie, wiklinowe meble, egzotyczne kwiaty i ten bajeczny widok - to z pewnością miejsce, w którym można się zregenerować i ukryć przed całym światem ;) Zastanawiam się, jak z kwestią zacienienia wśród tylu drzew, ale i tak trzeba przyznać, że ten dom z drewna ma w sobie coś porywającego. Weranda łączy się z wnętrzem poprzez duże przeszklenia, które rozsunięte powiększają salon i otwierają go na ogród. Naprawdę ciekawie, naturalnie i kolorowo, prawda?

aranżacja drewnianej werandy

Bujna, zielona roślinność jest dużym atutem tego miejsca. Wspaniałe okazy można znaleźć także w aranżacji zewnętrza i nie są wcale przypadkowe! Wybór gatunków, rozmieszczenie i gra kolorystyczna miały duży wpływ na rozplanowanie wszystkich elementów. Dzięki temu z pięknego miejsca zrobiła się prawdziwa oaza. Rozpostarty baldachim nad stołem ogrodowym dopełnia całości. Podkreśla egzotyczny charakter domu i naturalne inspiracje w aranżowaniu przestrzeni.

aranżacja werandy z baldachimem

Ogromne okna, w zasadzie na każdej wysokości domu, wspaniale doświetlają wnętrza, a poza tym zapewniają piękne widoki zaraz po przebudzeniu! Wydaje się, jakby dom pełnił funkcję letniskową, a tak naprawdę jego wielkość i urządzenie zdradzają charakter całoroczny. Chcielibyście mieszkać w takim miejscu?

dom w drewnie inspiracje

O, właśnie o tych przeszkleniach mowa... Szczególnie od środka robią wrażenie, nie sądzicie? Kuchnia z wyspą połączona z salonem od razu nabiera niepowtarzalnego wyrazu. Wspaniała konstrukcja i klimat! Przy całkiem zwyczajnym wyposażeniu aranżacja zyskuje na niesamowitym drewnianym wykończeniu.

duże okna dachowe w aranżacji kuchni

Co ciekawe, przestrzeń użytkową urozmaica antresola. To sprawia, że dosłownie wszystkie części mieszkalne są ze sobą połączone, bez wyraźnych rozgraniczeń, cały dom tworzy jedno wielkie wnętrze. Okna na przestrzał, światło wzdłuż i wszerz, i w każdym zakamarku sprawiają, że aranżację cechuje niebywała lekkość. Zwróćcie jednak uwagę, że dla niektórych w pewien sposób może być tutaj zachwiane poczucie bezpieczeństwa - mało jest stabilnych ścian, a więcej odsłaniających świat przeszkleń ;)

aranżacja salonu z antresolą
aranżacja sypialni na doświetlonym poddaszu

Zaskakująca architektura, prawda? Biblioteczka pod skosem i w pełni światła wzbogacona jest dodatkowo drobnymi dekoracjami oraz sztuką.

aranżacja na antresoli


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.