Intrygująca aranżacja domu z białym drewnem i czerwoną cegłą oraz romantycznymi dodatkami!

Dzisiaj mam dla Was małe dzieło sztuki, które przypadnie do gustu osobom lubującym się w klimatach skandynawskich z dystyngowanymi francuskimi akcentami! Będzie wszechobecna biel, drewniane deski i czerwone cegły oraz rzeźbione meble z duszą. Kto chętny na podróż po romantycznej i pełnej nostalgii krainie? Pomimo faktu, że aranżacja domu bazuje w głównej mierze na bieli i drewnie, czyli dość prostych - żeby nie powiedzieć skromnych - elementach, to przyglądając się poszczególnym wnętrzom, można odnieść wrażenie radosnej energii, jaka krąży pomiędzy pokojami i sprawia, że "ożywają". Spójrzcie i podzielcie się swoim wrażeniami - czy zamieszkalibyście w tym domu; czy coś byście w nim zmienili, dodali (albo odjęli :))? Na uwagę zasługuje wspomniane już drewno i to w niezwyczajnej postaci. Właściciele podkreślili bowiem niepowtarzalność wystroju oryginalnymi drewnianymi palikami (jako poręcze schodów!) i belkami, które wzbogacają wnętrza i przykuwają do siebie uwagę na tle białego sufitu i ścian.

schody w aranżacji wnętrz
+ pokaż całość
drewno w aranżacji na poddaszu

Podświetlane cegły przy barku od zewnętrznej strony kuchni wzmagają urok całego wnętrza!

półwysep z czerwonych cegieł w kuchni

Na pewno zachwyci Was kuchnia :) Jest przestronna i lekka, a do tego łączy naturalne i bielone drewno z motywem surowych czerwonych cegieł. Wystrój domu osadzony jest w typowo tradycyjnym klimacie, choć nie brakuje tu też nowoczesnych akcentów, takich jak chociażby oświetlenie ledowe nad kuchennym półwyspem. Kilka pojedynczych dekoracji upiększa wnętrze.

czerwona cegła w aranżacji kuchni

Schludnie i czysto, brak masywnych wiszących szafek to atut tego typu aranżacji. Lekka zabudowa i drobne dodatki wypełniają przestrzeń dostatecznie w taki sposób, że nie sprawia wrażenie pustej ani też zbyt przeładowanej różnymi przedmiotami. W dodatku rozbielona kolorystyka mebli, blatów i wyposażenia wprowadza łagodną spokojną aurę do wnętrza.

aranżacja białej kuchni

Wysokie skosy w części dziennej domu, wzbogacone drewnianymi belkami, sprawiają spore wrażenie. Dodają smaczku i przywodzą na myśl inspiracje rustykalnym klimatem. Zauważcie, że wszystkie meble, zarówno w jadalni, jak i salonie, są białe. Komoda i witryna wydają się naznaczone zębem czasu, co współgra z ozdobnymi i równie sentymentalnymi dodatkami w pomieszczeniu, jak lampy i lustra.

aranżacja otwartej przestrzeni na poddaszu
biały narożnik w salonie
ozdobne lustro w aranżacji salonu

Ale to nie koniec niespodzianek! W centralnym punkcie salonu umiejscowiony jest starodawny kominek, który swoją czarną barwą zdecydowanie kontrastuje z wystrojem wnętrza. Podsyca nie tylko ogień, ale i wyjątkową atmosferę, jaka rozciąga się po domu ;) Zwróciłam uwagę szczególnie na układ i rozmieszczenie stref w części użytkowej - kuchnia jest w zasadzie otwarta, a jednak niewidoczna z salonu. Ostatnio zastanawiałam się, czy takie rozwiązanie nie jest lepsze niż aneks całkowicie "wychodzący" na pokój dzienny, jak sądzicie?

kominek w aranżacji na poddaszu

Na poddaszu zaaranżowano sypialnię - całkowicie skąpaną w bieli! Od drewnianej podłogi, przez ściany i sufit pokryte deskami, aż po meble, tekstylia i zdecydowaną większość dodatków - wszystko przyjmuje białą barwę! Co sądzicie charakterze pomieszczenia, który zyskuje w ten sposób?

sypialnia w białych deskach
aranżacja białej sypialni na poddaszu

Łazienka prezentuje się bardzo elegancko. Jest dość przestronna i funkcjonalnie zagospodarowana, a pewnego szyku dodają jej zastosowane materiały, jak ciemne drewno czy kamień, z którego wykonano umywalkę.

aranżacja łazienki w bieli i drewnie
kamienna umywalka w łazience

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit