Klimatyczne wakacyjne before & after w polskim wydaniu, czyli aranżacja mieszkania w stylu marynistycznym :)

Akurat coś na czasie, tzn. w zasadzie w letnich klimatach, ale jak dla mnie wiosna i lato to bardzo zbliżone piękne pory roku! A wraz z majem i czerwcem jest mi tak jakoś wakacyjnie, więc z tym większą chęcią zapraszam Was dzisiaj w marynistyczną podróż po polskim before & after ;) Przed remontem, którego podjął się SANHAUS, do dyspozycji była całkowicie pusta przestrzeń, zatem pole do popisu spore. Spójrzcie, jak nieduże mieszkanie przemieniło się w inspirującą i pełną nadmorskich skojarzeń domową oazę!

AFTER

aranżacja salonu

 

 

+ pokaż całość

BEFORE

aranżacja before
W części dziennej mieszkania zaaranżowano salon oraz otwartą kuchnię. Tutaj, podobnie jak w całym domu, panuje biel wzbogacona dodatkami w intensywnych morskich odcieniach. Drobne wzory, np. pasiaste poduszki urozmaicają aranżację. Wnętrze prezentuje się schludnie i ciekawie, nie sądzicie?

aranżacja salonu z kuchnią
białe szafki w kuchni

W aranżacjach czerpiących z nadmorskich inspiracji nieodłącznie pewne elementy występują w czerwieni i granacie oczywiście. Te dwie silnie kontrastujące ze sobą barwy przyjęły się za wyznacznik stylu marynistycznego. Plus świeża czysta biel dookoła i można zyskać pogodną przestrzeń o przytulnym klimacie i pewnego rodzaju blasku, któremu nie potrafię się oprzeć ;)

salon w stylu marynistycznym
pasiaste poduszki w salonie

Jadalnię zaaranżowano w wydzielonej przestrzeni za strefą dzienną domu. Biały stół z drewnianym blatem i białe krzesła podkreślają naturalną, spokojną aurę, jaka panuje w całym mieszkaniu.

aranżacja jadalni
jadalnia

Każdy detal jest bardzo uważnie dobrany w aranżacji wszystkich pomieszczeń w domu. Nie chodzi tutaj tylko o kolorystykę bieli, granatu i czerwieni, ale również same motywy - czyli wszelkie statki i żaglówki, latarnie morskie, koła sterowe czy chociażby taki wyrzeźbiony z drewna marynarz :) Te tematy mogą występować w najróżniejszych formach i postaciach. Często spotyka się na przykład zegary ścienne w kształcie koła, minilatarnia może faktycznie być takim lampionem, kiedyś gdzieś widziałam chyba nawet haczyki ścienne jako kotwice... Pomysłów jest sporo, wybór ogromny, więc jeśli planujecie urządzenie pokoju w stylu marynistycznym, to śmiało korzystajcie z takich ozdobnych drobiazgów, by wprowadzić portowy klimat do domu :)

marynistyczne dodatki do salonu
marynistyczna latarenka

W sypialni nie tylko obraz ze wzburzonym morzem, ale również poduszki z nadrukiem podtrzymują morski klimat ;) Lubię takie inspiracje właśnie ze względu na te pojedyncze dodatki, które razem wyznaczają charakter danego wnętrza czy nawet całego domu. A dla miłośników morza podobne perełki są tym ciekawsze :) Białe meble w zestawieniu z rześkim błękitem wnoszą do wnętrza bardzo kojącą aurę, w sam raz na nocny spokojny wypoczynek.

sypialnia w stylu marynistycznym
sypialnia w bieli i błękicie
sypialnia inspiracje
marynistyczne motywy w salonie

Źródło: www.sanhaus.plAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.