Niesamowity projekt dużego mieszkania o powierzchni 170 m2 prosto z Polski - z czerwoną cegłą i... jedną wielką otwartą przestrzenią!

Jesteście przygotowani na... nieziemskie wrażenia? :) Już nie mogłam doczekać się, aż podzielę się z Wami tą inspiracją, jest zupełnie wyjątkowa pod każdym względem! Jak przy wielu najbardziej wyróżniających się aranżacjach, uważam, że można ją albo pokochać, albo... znielubić ;) To jest dla mnie jeden z wyznaczników niepowtarzalności i naprawdę dobrej pracy, bo kwestia spodobania się zależy oczywiście od gustu, ale nie ulega wątpliwości, że tak czy owak takich mieszkań się po prostu nie zapomina. Lubię wnętrza, które zapadają w pamięć, nawet gdyby miały być z innej bajki niż moja. Dzisiejszy projekt z pracowni Cuns akurat w pewnej mierze się w tę moją bajkę wpisuje :) Dom jest przestronny, a nawet bardzo duży, wystrój na bazie industrialnych inspiracji zaskakuje w niektórych momentach, całość jest zdecydowanie wyrazista, a nawet odważna... Co ciekawe, przy tak sporym metrażu nie przewidziano w zasadzie... ścian działowych! Oprócz więc osobno wydzielonej sypialni (swoją drogą również bardzo oryginalnej - bo połączonej bezpośrednio z łazienką), mamy tu jedną otwartą przestrzeń, spójną na każdym centymetrze kwadratowym. Rozgośćcie się i pozwiedzajcie. Czekam na Wasze opinie!

Przestronny i wysoki salon urządzono w industrialnym stylu, wykorzystując w aranżacji typowe materiały i motywy -...
+ pokaż całość

Drewniane belki wiele wnoszą do aranżacji. W zestawieniu z czerwonymi cegłami oraz dominującą szarością tworzą ciekawy, wyszukany, a jednocześnie dość przytulny charakter pokoju dziennego. W salonie znajduje się kominek, który pomaga wykreować romantyczną atmosferę, oraz pojedyncze dekoracyjne detale, bez których wnętrze mogłoby wyglądać nieco pusto. Jednak dzięki zastosowaniu poduszek, wzorzystego dywanu, abstrakcyjnego obrazu na ścianie i to w całkiem dużych rozmiarach pokój wypełnia przyjemny domowy klimat, a wysokość pomieszczenia niknie przy ich obecności.

W salonie połączono klimatyczną czerwoną cegłę z chłodniejszym odcienie grafitu i wyrazistymi dodatkami. Takie...

Drewno, cegły, kominek, a nawet saksofon na stojaku - to niby rozwiązania, które już widywaliśmy, a mimo to odnoszę wrażenie, że tutaj zyskują całkiem inny wymiar. Szczególnie ten instrument, bo już wyobrażam sobie niesamowite wieczory przy trzaskającym wesoło ogniu w kominku i z wyjątkową muzyką w tle... :) Tak, jak całe mieszkanie jest bardzo ciekawe pod względem architektonicznym, tak myślę, że nietuzinkową aranżację bardzo trafnie dobrano do tej przestrzeni. A Wy jak sądzicie?

Kominek w aranżacji salonu z pewnością dodaje ciepła i pomaga stworzyć romantyczną atmosferę. We wnętrzu znajduje się...

Bielona podłoga to według mnie strzał w dziesiątkę, bo świetnie równoważy ciemniejsze odcienie cegły, belek czy grafitowych elementów. Proporcje kolorystyczne są zachowane, dzięki czemu cały dom prezentuje się harmonijnie i stylowo. Industrialne schody prowadzące na górę dobrze wkomponowano w ogólny wystrój mieszkania.

W dużym lofcie sporą rolę w aranżacji odgrywa naturalne drewno, zarówno w postaci charakterystycznych belek, jak i...

Mieszkanie jest ulokowane na poddaszu, które z reguły oznacza ograniczoną przestrzeń, jednak na takim mogłabym zamieszkać... :) Raz, że same skosy są dość ostre, a więc szybko uzyskujemy "normalną" wysokość pomieszczenia, która nie zmusza do schylania się. A dwa, że dzięki otwartej przestrzeni wzdłuż i wszerz właściciele zyskują optyczne i realne wrażenie swobody i przestronności.

Wysokie skosy zapewniają całkiem wygodną przestrzeń do użytkowania w mieszkaniu na poddaszu. Bielona podłoga z desek...

W kuchni industrialny klimat miesza się z akcentami vintage i przejawami nowoczesnej formy, chociażby szklanym blatem w części jadalnianej. Wzorzysta podłoga urozmaica aranżację, choć obok niej można tutaj znaleźć wiele innych charakterystycznych elementów, np. wyrytą w drewnie typografię, czarne sznury, kontrastujący kolorystycznie kosz na śmieci itd.

Kuchnię ulokowaną na poddaszu charakteryzuje kilka wyrazistych rozwiązań. Geometryczne kafle w kontrastowych kolorach...
Biel oraz drewno wyznaczają charakter jadalni. Ulokowane na poddaszu wnętrze bazuje zarówno na specyficznym...

A tutaj wcześniej wspomniana sypiania z łazienką, która tak naprawdę stanowi jedno pomieszczenie :) Co sądzicie o takim pomyśle? Jest z pewnością jeszcze niestandardowe, chociaż widywałam już takie zespolone funkcje pokoju nocnego i kąpielowego w różnych domach. Jak czulibyście się w takim wnętrzu, nie brakowałoby Wam intymności? :)

Sypialnię ulokowano na wysokim poddaszu i połączono ją na jednej otwartej przestrzeni z łazienką. Wnętrze jest duże...

Zdjęcia: CunsAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.