Z cyklu polskich before & after, czyli inspirująca metamorfoza łazienki w starym budownictwie

Stare budownictwo, łazienka wymagająca remontu, niezbyt wielka, choć całkiem wygodna - i oto mamy przed sobą kawał dobrej roboty z pracowni projektowej o jak adekwatnej nazwie - OD NOWA :) Bo i właśnie tutaj zupełnie od nowa zbudowano cały klimat łazienkowej przestrzeni, bazując przede wszystkim na świeżej skandynawskiej formie. Pomieszczenie ma odrobinę nieregularną formę, choć to w zasadzie odnosi się tylko do ulokowanego na skośnej ścianie okna, natomiast tak poza tym przyjmuje kształt klasycznego wnętrza, czyli prostokąta. Stare wyposażenie zniknęło, podobnie jak dobrze kojarzone sprzed wielu lat płytki, a zamiast nich fragmenty ścian wyłożono kafelkami imitującymi drewno. Efekt bielonej deski idealnie pasuje do skandynawskiego charakteru i, jak podejrzewam, takie rozwiązanie ma tę zaletę, że jest naprawdę łatwe w utrzymaniu czystości. W nowej łazience znalazło się też sporo dodatkowych przedmiotów, ozdób i detali organizujących przestrzeń, które oczywiście także wkomponowano z rozmysłem w wystrój. Tutaj małe porównanie before & after, przyjrzyjcie się i dajcie znać, jak podoba Wam się rezultat remontu!

Wysoką, choć niezbyt wielką łazienkę w starej kamienicy wyremontowano, nadając jej nowy charakter. Aranżacja after...
+ pokaż całość

Elegancka szarość i dominująca biel wypełniają przestrzeń spokojnym charakterem, jednocześnie można tutaj wyczuć dość elegancką nutę. Zarówno wyposażenie, jak wanna, toaleta, umywalka, ma bardzo prostą formę, jak i uzupełniające aranżację detale. Spójrzcie tylko na poszczególne ozdoby - błękitne dozowniki do mydła, buteleczki na podświetlanej półce (swoją drogą - bardzo dobry pomysł!) czy świeczki ulokowane pod oknem, naprzemiennie z doniczkowymi roślinami. Wszystkie te pozornie drobne dodatki mocno wpływają na atmosferę całego wnętrza - jest piękniej, schludniej, bardziej harmonijnie. Duże okno i wspomniane lampki we wnęce-półce w przyjemny sposób dekorują pomieszczenie grą światła.

Łazienka przyjmuje nieco nieregularny kształt, mimo tego prezentuje się bardzo harmonijnie dzięki spokojnej palecie...

Tutaj zbliżenie na łazienkę before - od razu widać ten inny, zdecydowanie mniej zachęcający klimat, prawda? :) Jeśli już nawet nie chodziłoby o zmianę charakteru na bardziej sprecyzowany, nowszy, to zwyczajnie wnętrze samo w sobie domagało się remontu. Przybrudzone ściany wymagały odświeżenia, więc przy tej okazji postarano się o coś naprawdę wdzięcznego w nowej odsłonie łazienki :)

W łazience before panował tradycyjny charakter - starego typu wyposażenie oraz klasyczne kafle. Wnętrze domagało się...

Na ścianie na wprost drzwi dodatkowo zawieszono trzy obrazki w białych ramkach. To kolejny przykład wprowadzania do wnętrza drobnych, choć istotnych elementów, które przejawiają dbałość projektantów o dekoracyjną stronę aranżacji.

W prostej, biało-szarej łazience znajdują się pojedyncze, ale wpływające na charakter całości dodatki. Obrazki w...

Łazienkę urządzono w skandynawskim stylu - a więc nic dziwnego, że pojawiła się tutaj także biała drabinka służąca swoimi szczebelkami za półki na ręczniki i akcesoria :) Decydując się na wstawienie do skandynawskiego wnętrza drabiny, można sięgnąć albo po taką w surowej, pierwotnej postaci, albo po stylizowane na drabinę wieszaki, które dostępne są w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Tak czy owak, klimat aranżacji zostaje odpowiednio podkręcony :)

Dość widną łazienkę z oknem dodatkowo rozjaśniają białe elementy wyposażenia. Jednym z nich jest drabina,...

Zdjęcia: OD NOWAAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.