Niezwykle oryginalna aranżacja kawalerki z połączeniem trzech charakterystycznych materiałów - drewna, cegieł i betonu

Już pierwszy rzut oka na salon wystarczy, by stwierdzić, że to dość niezwykłe wnętrze :) Połączenie różnorodnych mebli oraz dodatków daje całkiem eklektyczną aranżację, w zasadzie pełną niespodzianek na każdym kroku. Jednak tym, co najbardziej przykuwa do siebie uwagę, są... ściany. Znajdujemy na nich trzy najbardziej charakterystyczne materiały, a dokładniej drewniane deski, czerwone cegły oraz beton. Na ścianie z oknem nawet połączono dwa pierwsze ze sobą, co wzmocniło oryginalny efekt. A teraz zwróćcie uwagę na również mocne w wyrazie przedmioty, które pełnią funkcję praktyczną i dekoracyjną zarazem. Mowa tutaj o stoliku z palety, który wdzięcznie sprawdza się przy ścianie telewizyjnej, albo o drabinie eksponującej interesujące ozdoby, o porożu na ścianie po prawej stronie, wreszcie o intrygującej w formie lampie wiszącej... Sporo tych rzeczy, prawda? Rozejrzyjcie się dobrze i podzielcie swoimi wrażeniami, jestem ciekawa, czy podoba Wam się dzisiejsza inspiracja i ile przedmiotów przykuje Waszą uwagę ;)

Aranżacja salonu w stylu eklektycznym bazuje na wielu dodatkach i dekoracjach z różnych stylów. Oryginalna lampa...
Czarne i białe dodatki urozmaicają aranżację eklektycznego salonu. Betonowa ściana z mocą je eksponuje i wprowadza do...
+ pokaż całość

Duży zegar w stylu vintage, nowoczesne fotografie w czarnych ramkach, industrialny beton... Co sądzicie o takim eklektycznym połączeniu przeróżnych stylów? Każdy z elementów wyposażenia czy dodatków jest na tyle charakterystyczny, by w zdecydowany sposób wpływać na charakter całego wnętrza. Nic dziwnego, że jako bazę dla tej aranżacji wykorzystano dość stonowaną przestrzeń w kolorach zimnej szarości. Pozwala ona wyeksponować meble i dekoracje, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi w aranżacji. Przesyt nigdy nie jest mile widziany, a tutaj widzimy trudną sztukę urządzania mieszkania przy wykorzystaniu niemal wszystkich możliwych motywów i stylów - by nie przesadzić trzeba mieć naprawdę wprawne oko i wyczucie oraz oczywiście aranżacyjne umiejętności ;)

Duży zegar wiszący w stylu vintage idealnie podkreśla eklektyczny zamysł w aranżacji salonu. Rozmaite dodatki, jak...
Salon wraz z kuchnią zaaranżowano na otwartym planie, dbając o odpowiedni dobór dodatków i dekoracji. Eklektyczne...

Salon łączy się z nowoczesną kuchnią o stalowym wyposażeniu, które wraz z czerwonymi cegłami tworzy nieco industrialny klimat w tej części wnętrza. Oryginalne dodatki i starodawne akcesoria na zasadzie kontrastu zestawiono na przykład z podświetleniem szafek, które często spotyka się w typowych mieszkaniach w stylu modern.

Kuchnia w eklektycznym stylu bazuje na białej zabudowie oraz stalowych elementach wyposażenia. Czarne pojedyncze...
Betonowe elementy nadają wnętrzu industrialny charakter. Białe szafki kuchenne w połączeniu z czarnymi dodatkami tworzą...

Pomimo ograniczonej przestrzeni, łączącej wszystkie funkcje mieszkania, kawalerka zdaje się być dość przestronna. Za zabudowaną szafą ścianką ulokowano łóżko, wydzielając kameralną strefę sypialnianą. Pościel w brązie czy kilka dodatków o takiej barwie spójnie nawiązuje do mebli i niektórych elementów z części salonowej. Dzięki temu nawet w tak różnorodnym i pełnym niespodzianek otoczeniu zachowana jest harmonia i równowaga w aranżacji.

Aranżacja otwartej przestrzeni w funkcjonalnie urządzonej kawalerce czerpie z inspiracji stylem eklektycznym. Duże...
Otwarta przestrzeń urządzona w stylu eklektycznym łączy wszystkie funkcje mieszkalne na niewielkim metrażu - salon,...
Aranżacja niewielkiej sypialni wydzielonej w części dziennej kawalerki opiera się na kolorach ziemi. Poza stonowaną...

Źródło: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.