Projekt nowoczesnego mieszkania na poddaszu w biało-szarej palecie barw

Zwolennicy eleganckich mieszkań w nowoczesnym stylu mogą tu znaleźć coś dla siebie :) Oto projekt otwartej przestrzeni na poddaszu z Pracowni ELEMENTY, w którym przewidziano funkcjonalność oraz zarazem estetyczną stronę aranżacji. Na część dzienną domu pod skosami składa się salon z szarą sofą, a także mała jadalnia i kuchnia w głębi. Okno dachowe nad sofą znacząco rozjaśnia wnętrze. Bez niego mogłoby tu być zbyt ciemno. Rozświetlające zadanie ma także stonowana kolorystyka, która w dużej mierze opiera się na bieli oraz rozbielonych szarościach. Wszystkie detale, takie jak stolik kawowy, kinkiety czy tekstylia dobrano z uwagą, zachowując elegancki charakter pokoju dziennego.

Na niewielką część dzienną domu pod skosami składa się salon z szarą sofą, a także mała jadalnia i kuchnia w głębi....

Za sofą postawiono bardzo duże lustro w prostej jasnoszarej ramie. Odbijając przestrzeń, powiększa ją nieco zarazem, ale głównie pełni funkcję dekoracyjną. Część salonową od części kuchennej z jadalnią oddziela subtelnie podłoga. Drewniane panele w naturalnym kolorze zestawiono z chłodnymi płytkami. W sporej części przyczyniają się do wrażenia elegancji w pokoju dziennym. Duże kwiaty w białych donicach, jakie przewidziano w rogu pomieszczenia, stanowią miły dla oka zielony akcent.

Za sofą postawiono bardzo duże lustro w prostej jasnoszarej ramie. Odbijając przestrzeń, powiększa ją nieco zarazem,...
+ pokaż całość

Do salonu wpada sporo naturalnego światło nie tylko przez dachowe okno, ale także przez drzwi prowadzące na balkon. By zapewnić właścicielom maksymalnie dużo prywatności, zawieszono przy nich masywną szarą kotarę. W pokoju dziennym warto także zwrócić uwagę na wykorzystanie przestrzeni pod świetlikiem. Jest tu dość nisko, ale miejsca wystarczyło, by zabudować małą wnękę białymi regałami na książki.

Do salonu wpada sporo naturalnego światło nie tylko przez dachowe okno, ale także przez drzwi prowadzące na balkon. By...

W eleganckim wnętrzu projektanci przewidzieli ciekawe oświetlenie. W kuchni i przedpokoju zastosowano podwieszany sufit z podświetleniem ledowym, dzięki czemu cały pokój dzienny nabiera nowoczesnego charakteru. Ściankę na środku pomieszczenia wyłożono takimi samymi kaflami, jak ściany w kuchni, zyskując tym samym wrażenie spójności. Aranżacja ściany telewizyjnej po prawej stronie jest raczej minimalistyczna. Poza wiszącym telewizorem znajduje się na niej jedynie niska komódka o całkowicie gładkich frontach i geometrycznej bryle.

W kuchni i przedpokoju zastosowano podwieszany sufit z podświetleniem ledowym, dzięki czemu cały pokój dzienny nabiera...

Jadalnia jest bardzo mała i tworzy ją tak naprawdę jedynie niewielki stolik z trzema krzesłami dookoła. Biały kolor mebli zgrabnie nawiązuje do zabudowy kuchennej. Kącik do spożywania posiłków, pomimo ograniczonego rozmiaru, wydaje się jednak wygodny, a jego aranżacja jest na pewno urocza. Mała lampka wisząca nad blatem i kilka drobiazgów na nim delikatnie zdobią tę część wnętrza.

Jadalnia jest bardzo mała i tworzy ją tak naprawdę jedynie niewielki stolik z trzema krzesłami dookoła. Biały kolor...

Na ścianie obok telewizora znajdują się drzwi przesuwne prowadzące do sypialni. Szklana postać podkreśla nowoczesny charakter wystroju salonu z jadalnią. Jednocześnie rozjaśnia i powiększa nieco przestrzeń. W pokoju nocnym widać taką samą podłogę, jak w pokoju dziennym.

Na ścianie obok telewizora znajdują się drzwi przesuwne prowadzące do sypialni. Szklana postać podkreśla nowoczesny...
Niewielki salon urządzono w nowoczesnym stylu. Szara kolorystyka nadaje wnętrzu elegancki charakter. Białe meble z...

Aranżacja sypialni jest bardzo klimatyczna. Ściana ze starych jasnych cegieł mocno urozmaica wystrój pokoju. Przewidziano w nim nie tylko miejsce do spania, ale i strefę pielęgnacyjną z toaletką. Zauważcie, że przy zgrabnym biurku stoi dokładnie takie samo krzesło, jak przy stole w jadalni. Dzięki temu aranżacja całego mieszkania jest spójna. A co więcej, w razie potrzeby i większej liczby gości stół można rozłożyć i dostawić do niego czwarte krzesło od kompletu :) Jak podoba Wam się cały projekt z Pracowni ELEMENTY?

Małą sypialnię urządzono w szarym kolorze. Stare cegły na ścianie bardzo urozmaicają jej aranżację. Po prawej stronie...

Źródło zdjęć:  Pracowna ELEMENTYAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.