Przyjemna aranżacja polskiego mieszkania o pow. 60 m2 w nowoczesnym stylu z elementami skandi i motywami z podróży!

Kolejna porcja inspiracji tuż przed nami :) Tym razem zapraszam do zwiedzania polskiego mieszkanka o powierzchni 60 m2, gdzie ogólny klimat podkręcają dodatki w lekkim stylu skandynawskim. Całość z kolei utrzymana jest w nowoczesnym duchu, wzbogaconym wieloma pamiątkami i przedmiotami z wojaży - jako że właścicielka domu jest zapaloną podróżniczką :) Realizacją projektu zajęły się Nieskromne Progi ;) Wykonano kilka większych przeróbek i wyburzeń, a oto efekt, jaki uzyskano - przyjemnego oglądania!

galeria ścienna w jadalni

+ pokaż całość

Na ścianie widać piękną galerię ze zdjęciami z rozmaitych wojaży - wspaniały sposób na wprowadzenie do wnętrza osobistego klimatu! Fotografie i pamiątki z wyjazdów potrafią w prosty, a naprawdę efektowny sposób urozmaicić charakter każdej aranżacji. Zastosowane w umiarze, w przemyślanych strategicznych miejscach nie nadużywają przestrzeni, za to subtelnie i jednocześnie zdecydowanie podkreślają walory każdego wnętrza. Stół i krzesła nawiązują do czystego stylu skandynawskiego, natomiast lampa wisząca nad stołem przywodzi mi na myśl industrialne klimaty... Pozostałe czarne dodatki we wnętrzu, jak bieżnik, zasłony, ramki do zdjęć itd. wdzięcznie korespondują z głównym oświetleniem jadalni.

dodatki do jadalni

Pomimo faktu, że w części dziennej domu nie ma ścian, poszczególne strefy w widoczny sposób oddzielają się od siebie. Granice pomiędzy jadalnią, kuchnią, a salonem są zauważalne i tworzą nawet coś na kształt podziału geometrycznego :) Aranżacja we wszystkich strefach, jako całość, jest oczywiście spójna i harmonijnie łączy wszystkie dodatki w każdym kącie wnętrza.

aranżacja kuchni z jadalnią

Przegródki na wino w takich półwyspach kuchennych to ciekawy pomysł, nie sądzicie? Praktyczny, bo butelki wygodnie można przechowywać, i być może także dekoracyjny, jeśli dopatrywać się tutaj prawdopodobnie niezamierzonego nawiązania kratkowanych półek do kratkowanej podłogi :)

przegródki na wino w kuchni

podłoga w kratę w kuchni

Niebieski fotel z uszami i podnóżkiem - rozpływam się! Z chęcią rozsiadłabym się w takim z książką i koktajlem truskawkowym, który ostatnio namiętnie pijam... ;)

białe cegły w salonie

niebieski fotel w salonie

W mieszkaniu początkowo znajdowały się dwie łazienki, z których mniejszą przeznaczono na garderobę. Całkiem sprytne rozwiązanie i jeśli faktycznie nie potrzeba w domu dwóch toalet, to myślę, że takie wyjście jest zdecydowanie lepszą opcją - sama jestem ogromną zwolenniczką posiadania garderoby, chociaż w moim przypadku dwie łazienki to też konieczność ;) Dużo szuflad, wieszaki i wysuwane kosze pozwalają właścicielce mieszkania sprawnie segregować i przechowywać w porządku wszystkie elementy ubioru.

aranżacja garderoby

Łazienka w bieli, szarości i matowym granacie prezentuje się elegancko i nowocześnie. Tafla szkła przy prysznicu i podświetlenie pod wanną potęgują ten klimat.

nowoczesna łazienka

Typografia w przedpokoju również oczywiście z motywem podróżniczym! :)

typografia w przedpokoju

przedpokój inspiracje

aranżacja przedpokoju

Białe cegiełki w sypialni w dużej mierze wyznaczają klimat całej aranżacji. Przyjemnie, przytulnie, przestronnie - a Wam jakie skojarzenia przychodzą na myśl?

aranżacja sypialni  w bieli i błękicie

biało-niebieska sypialnia

białe cegły w sypialni

białe cegły w aranżacji

 Zdjęcia: Nieskromne ProgiAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit