Inne

Sprytne triki wnętrzarskie, czyli jak ukryć grzejnik :)

Zastanawialiście się kiedyś nad tym? Czy ktoś próbował już ukryć grzejnik u siebie w mieszkaniu? Niektórzy zapytają po co... A jednak niekiedy stary grzejnik tak bardzo nie pasuje do wystroju wnętrza albo sam wygląda tak nieciekawie, że szukamy sposobu na to, by go jakoś zakryć, przesłonić - no i jednocześnie nie zabierać mu praktycznej funkcji, czyli możliwości grzania otoczenia :) Jak się okazuje, istnieje wiele trików (niektóre są całkiem proste), by zaaranżować grzejnikowe miejsce w sposób bardziej pasujący do otoczenia. To jedna z moich ulubionych propozycji - kaloryfer obudowany białymi listewkami - tym ciekawszymi, że w poziomie! - do których przymocowano bardzo wdzięczny wieszak na torebki. Świetne rozwiązanie do przedpokoju, dobrze komponuje się z aranżacją na półce, jest oryginalne i przy tym funkcjonalne - choć jak na moje torebki, to trochę zbyt mało haczyków ;) W każdym razie chciałabym Wam zaprezentować jeszcze inne inspirujące sposoby i pomysły do wnętrza, więc zapraszam w dalszą podróż!

Oryginalna zabudowa grzejnika w przedpokoju została stworzona z poziomych białych listewek. Przymocowano do nich...

zdjęcie: pinterest.com

+ pokaż całość

Standardowe rozwiązanie, czyli taka kominkowa zabudowa, oczywiście z kratką od przodu, zapewniającą rozprowadzanie ciepła po wnętrzu. W postaci takiej komódki kaloryfer wygląda na pewno ładniej, a jeszcze dodatkowo można zyskać miejsce do wystawienia ozdobnych przedmiotów, np. świec, pamiątek, rodzinnych zdjęć, kwiatów itd. Biały kolor wtapia się w ścianę, przez co całe wnętrze zyskuje optycznie na przestrzeni.

Biały przedpokój urozmaicono wieloma dodatkami oraz ciekawą zabudową grzejnika. Na półce, jaka w ten sposób powstała,...

zdjęcie: pinterest.com

Elegancka aranżacja przedpokoju bazuje na bieli oraz w pewnej mierze wykwintnych dodatkach. Ozdobne naczynia oraz...

zdjęcie: pinterest.com

Można i w ten sposób - to rozwiązanie podoba mi się nawet bardziej, choć do tego potrzebny jest pionowy grzejnik :) Drabinkowa zabudowa w wysokiej i wąskiej wnęce wygląda jak drzwiczki albo płotek, co wraz z polnymi kwiatami powyżej i ozdobą szkatułką tworzy bardzo romantyczne wrażenie!

Biały przedpokój zawiera kilka naprawdę wdzięcznych elementów wystroju. Kwiaty wnoszą tu naturalną ciepłą atmosferę, a...

zdjęcie: pinterest.com

A tutaj coś zdecydowanie nietypowego :) Przedpokój sam w sobie jest już mocno oryginalny, ale trzeba przyznać, że tym, co przykuwa do siebie największą uwagę, jest właśnie oryginalna zabudowa grzejnika. Na tyle udana, że wydaje się, jakby konstrukcja z surowych desek była oryginalną komodą albo konsolką. Trochę inspiracji stylem rustykalnym, trochę klimatu vintage i mamy bardzo charakterystyczną oraz wręcz niepowtarzalną aranżację przedpokoju. Zauważcie, jaki wymyślono tutaj wieszak na ubrania - to zawieszony na linkach drążek, sięgający od drewnianej komody, przez całą szerokość ulokowanej powyżej białej półki, po drugą część wnętrza. W pomieszczeniu każdy detal jest wyjątkowy, wystarczy tylko spojrzeć na wzorzystą poduszkę w metalowym koszyku, czarną drabinę, białe deski na ścianie i suficie itd.

Oryginalna aranżacja przedpokoju, która bazuje na naturalnym rustykalnym stylu. Surowe drewno podkreśla klimat wnętrza...

zdjęcie: pinterest.com

Kaloryfer mieszczący się pomiędzy szafkami można również zgrabnie przemienić w część zabudowy. Wystarczy dorobić front, zawsze z zapewniającymi wentylację otworami i zyskujemy schludną i jednolitą aranżację. W pokoju dziecięcym obudowę grzejnika wykorzystano jako leżankę w oknie.

Biały pokój wiele zyskuje dzięki pojedynczym dekoracjom. Niektóre z nich wyeksponowano na długiej półce nad niską...

zdjęcie: pinterest.com

Pokój dziecięcy urządzono w bardzo schludny i subtelny sposób. Biały kolor dodaje delikatności i wdzięcznie rozświetla...

źródło: amyelbaumdesigns.com

A tutaj kaloryfer bardziej na widoku, osłonięty jedynie od góry :) Domowy barek czy półka z oryginalnymi ozdobami odwracają po części od niego uwagę, choć na drugiej inspiracji zdaje się, że to sam grzejnik stanowi główny motyw dekoracyjny we wnętrzu!

W salonie w ciekawy sposób wygospodarowano miejsce na domowy barek. Obudowano grzejnik, tworząc w ten sposób dość...

zdjęcie: pinterest.com

Bardzo charakterystyczna aranżacja szarego salonu opiera się na skandynawskich meblach i dodatkach. We wnętrzu...

zdjęcie: pinterest.comAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.