Styl skandynawski w kuchni – loving it! :)Spodobał mi się też pomysł wprowadzenia różnokolorowych akcentów. Na białym tle zdecydowanie się wyróżniają i wypełniają przestrzeń lekkim, wesołym charakterem! Nie trzeba wcale decydować się na jeden kolor przewodni. Zestawienie kilku mocnych barw na krzesłach wspaniale dekoruje kuchnię.

 
 

A tu z kolei nie tylko kuchnia, ale i całe mieszkanie w takim stylu! Zdecydowanie sympatyczne :)

Styl skandynawski to nie tylko biel, ale też właśnie drewniane akcenty. Wprowadzają bardzo dużo naturalności do pomieszczeń. W zależności od gustu, mogą być utrzymane albo w nowoczesnym klimacie albo wręcz przeciwnie. Poniżej stylizowane komody, które wyglądają na nadgryzione zębem czasu:) Z pewnością tkwi w nich urok i sentyment. Nadają kuchni niepowtarzalny charakter. Najlepsze jest to, że takie mebelki można wykonać samemu!


źródło: pinterest.com 

Z drugiej strony można utrzymać skandynawski motyw przewodni, aranżując jednocześnie wnętrze w bardziej nowoczesny sposób. Do siebie do domu wybrałabym poniższe rozwiązanie. Otwarta kuchnia połączona jest z jadalnią. Dzięki temu pomieszczenie też jest spore, jasne i przestronne. Podoba mi się kontrast, jaki z bielą ścian i podłogi tworzą elementy w drewnie, ale także w czerni. To mocne połączenie, które wprowadza wyrazistość do wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem są drewniane belki przy blacie kuchennym. Harmonijnie współgrają ze stołem w jadalni. Ta kuchnia również pełna jest charakterystycznych elementów, jak np. lampki. Kominek z kolei – nawiązujący kolorystycznie do krzeseł i ozdób – ociepla pomieszczenie i przełamuje jego surowy klimat.Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.