Z cyklu ciekawych polskich projektów, czyli czarno-białe mieszkanie na poddaszu

Monochromatycznie, nowocześnie, intrygująco - jestem ciekawa, co powiecie o dzisiejszym mieszkaniu :) Jest w całości ulokowane na poddaszu, ale wysokim i przestronnym, dzięki czemu warunki do codziennego korzystania ze wszystkich pomieszczeń są wystarczająco dogodne. Projekt Pracowni Architektury Wnętrz ELEMENTY zakłada czarno-białą paletę barw urozmaiconą zielenią doniczkowych roślin i naturalnym drewnem. Salon odgradza od kuchni filar z białych cegieł, a na połączeniu obu stref znajduje się czarny kominek, który sam w sobie znacząco wpływa na charakter całego wnętrza. Tym, na co warto zwrócić uwagę, są ciekawe nowoczesne lampy, przede wszystkim ta wisząca nad obszarem wypoczynkowym. W pokoju dziennym i pozostałych wnętrzach jest jeszcze sporo innych detali, pozwiedzajcie i podzielcie się swoimi opiniami :)

Salon odgradza od kuchni filar z białych cegieł, a na połączeniu obu stref znajduje się czarny kominek, który sam w...

W salonie postawiono na zestaw czarnych sof ustawionych w kwadracie wokół dwóch stoliczków kawowych. Jeden z nich ma prostą formę i wpisuje się w styl modern, w jakim urządzono wnętrze, a drugi to przejaw natury, czyli drewniany pieniek. W wielu miejscach zaplanowano dekorację zielenią, czyli całkiem dużego formatu kwiaty w donicach. To zawsze wprowadza przytulność i świeżość do aranżacji. Pokój wiele także zyskuje dzięki bielonym deskom na podłodze i białym cegłom.

W salonie postawiono na zestaw czarnych sof ustawionych w kwadracie wokół dwóch stoliczków kawowych. Jeden z nich ma...
+ pokaż całość

Za strefą wypoczynkową w salonie zorganizowano mały kąt biurowy. Zawieszona przy ścianie masywna deska służy za blat do pracy, a stojące przy niej krzesło idealnie dopasowano do pozostałych mebli we wnętrzu. To jeszcze jednak nie wszystko, bo postawiono tu także leżankę z małym stoliczkiem, która świetnie może sprawdzić się jako miejsce odpoczynku albo kreatywnego opracowywania nowych projektów :)

Za strefą wypoczynkową w salonie zorganizowano mały kąt biurowy. Zawieszona przy ścianie masywna deska służy za blat do...

O ile w salonie przeważała czerń, o tyle w kuchni jest już bardzo jasno. W aranżacji urzeka połączenie bieli oraz jasnego drewna, szczególnie w postaci desek na ścianie z oknem. Wyspa kuchenna z jednej strony służy jako blat roboczy, a z drugiej z krzesełkami barowymi zapewnia miejsce do spożywania posiłków albo koktajli :) Sprzęty kuchenne są całkowicie zabudowane, co też wpisuje się w nowoczesny klimat mieszkania.

W aranżacji kuchni urzeka połączenie bieli oraz jasnego drewna, szczególnie w postaci desek na ścianie z oknem. Wyspa...

Przejdźmy do sypialni, na pewno Wam się spodoba :) Wnętrze jest wysokie i wygodnie urządzone, centralnym punktem pokoju nocnego jest oczywiście łóżko. Tak samo, jak w części dziennej, i tutaj na palecie barw spotykają się biel i czerń oraz elementy jasnego drewna. Sypialnię zdobi wiele przedmiotów, takich jak duże lustro oparte o ścianę, żarówki jako oświetlenie sufitowe, dywan czy grafika zebry.

Sypialnia jest wysoka i wygodnie urządzona, centralnym punktem pokoju nocnego jest oczywiście łóżko. Na palecie barw...

Z miejsca pod oknem zorganizowano leżankę, co wzmacnia przytulność wnętrza. Sypialnia, mimo że ulokowana na poddaszu, jest dostatecznie wysoka, a tam, gdzie zaczyna się skos, przygotowano komfortową garderobę. Biały blat przymocowany do ściany i czarne krzesełko, lustro oraz lampa wyznaczają toaletkę.

Wygodna aranżacja sypialni łączy praktyczność z dekoracyjnością. Z miejsca pod oknem zorganizowano leżankę, co wzmacnia...
Sypialnia, mimo że ulokowana na poddaszu, jest dostatecznie wysoka, a tam, gdzie zaczyna się skos, przygotowano...

W następnym pomieszczeniu zaaranżowano także pokój dziecięcy. Wystrój wnętrza też opiera się na bieli i czerni, ale urozmaicony jest w niektórych miejscach akcentami przybrudzonego różu. W pokoju zastosowano sporo motywów geometrycznych, są też dziecięce zabawki i dekoracje o fantazyjnym lub zwierzęcym kształcie, w sam raz do królestwa maluszka. Jak Wam się podoba ten pokój i całe mieszkanie?

Wystrój wnętrza też opiera się na bieli i czerni, ale urozmaicony jest w niektórych miejscach akcentami przybrudzonego...
Pokój dziecięcy ulokowano na poddaszu. W aranżacji dominuje biel i czerń, jednak wnętrze pełne jest przytulności dzięki...

Łazienka na poddaszu jest bez okna, ale rozświetla ją dominująca biel. By przełamać spokojną jasną kolorystykę, zastosowano mocne czarne akcenty w postaci wzorzystej podłogi oraz ściany czy pojedynczych dodatków. Wnętrze prezentuje się dość oryginalnie i romantycznie zarazem.

Łazienka na poddaszu jest bez okna, ale rozświetla ją dominująca biel. By przełamać spokojną jasną kolorystykę,...

Zdjęcia: Pracownia Architektury Wnętrz ELEMENTYAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.