Zachwycająca kawalerka o pow. 28 m2 z małym balkonem i dużym potencjałem :)

Małe często oznacza piękne - i tak jest też w tym przypadku :) Urocza kawalerka o niedużym metrażu, ale całkiem sporej odczuwalnej przestrzeni na pewno przykuje Waszą uwagę! Wyraziste, ale nie przytłaczające wzory, świeżość nasyconych dodatków, funkcjonalny rozkład - to wszystko sprawia, że niepozorne mieszkanie zyskuje na wartości. Oryginalne połączenie kwiatowych, geometrycznych i abstrakcyjnych motywów sprawia, że panuje tu radosna, pełna życia energia. Z takich wnętrz zawsze chętnie czerpię inspirację, a Wy?

aranżacja kawalerki
+ pokaż całość

Zauważcie, że ustawienia mebli i pozostałych elementów w salonie dokonano wzdłuż ścian. Jednolita podłużna orientacja kompozycji pozwala wydobyć to, co najważniejsze w małych mieszkaniach, czyli maksimum miejsca przy zachowaniu funkcjonalności. Myślę, że tutaj to udało się właścicielom znakomicie. Biała podłoga z lekkim połyskiem dodaje tak pożądanej lekkości. Wydaje się nawet, jakby przedmioty minimalnie unosiły się w powietrzu ;) Jeśli chcecie stworzyć taki subtelny i zwiewny efekt we własnym wnętrzu, zastanówcie się nad stworzeniem jednolitego jasnego tła - podłoga, ściany i sufit w rozbielonym kolorze wdzięcznie wyeksponują wyposażenie pokoju.

aranżacja małego salonu

W jednym rogu pomieszczenia znajduje się minijadalnia, czyli prosty drewniany stolik z dwoma krzesłami. Całkowicie wykorzystano tu przestrzeń - pustą ścianę nad nim zajął telewizor. Naprzeciw znajduje się kącik salonowy z sofą i stolikiem kawowym, a przed strefą dzienną mamy strefę nocną, czyli łóżko. W ten sposób na niewielkiej powierzchni zmieszczono najważniejsze funkcje, jakie powinien spełniać dom! Mimo, że sporo już widziałam tak udanych rozwiązanych, to za każdym razem na nowo zachwycam się takimi pomysłami, a szczególnie ich prostotą i praktycznym zastosowaniem :)

aranżacja otwartej przestrzeni
aranżacja małej jadalni
białe wnętrza inspiracje
dekoracje w aranżacji salonu
aranżacja sypialni w salonie

Spodobał mi się pomysł odgrodzenia kuchni od reszty mieszkania. W ten sposób wygospodarowano miejsce na kąt sypialniany, a kuchnia jako miejsce robocze pozostaje w ukryciu. Zresztą w każdej chwili można obie części pomieszczenia połączyć w całość, w tym celu wystarczy jedynie odsunąć kotarę ;) I znów proste i pomysłowe rozwiązanie, a co także nie jest bez znaczenia - to mało kosztowne. Co więcej, wzorzyste kotary można wymieniać, gdy przyjdzie ochota na nowy wzór czy kolor.

aranżacja kuchni w kawalerce
biała kuchnia inspiracje
aranżacja białej kuchni
kuchnia inspiracje

Balkon tak naprawdę nie do końca jest balkonem - to raczej tzw. balkonik papieski, czyli tarasowe drzwi i barierka tuż za nimi. Dobre i to - lepsze takie rozwiązanie niż same okna :) Otwierając drzwi na oścież i ustawiając przy balustradzie krzesło można stworzyć wrażenie wypoczynku na świeżym powietrzu :)

kolorowe dodatki w salonie
kawalerka z minibalkonem

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.