Salon

Jak wykonać lamperię? Prosty przewodnik w 8 krokach!

Krok 5. Zanim zaczniesz docinać listwy, dokładnie sprawdź jakich wymiarów ekrany będą odpowiednie dla Twojego projektu. Pamiętaj, by zachować odpowiednie odległości między ekranami i innymi elementami ściany - na przykład drzwiami, tak, by całość prezentowała się estetycznie. Jeśli przyjmiesz, że odległość od ekranu do drzwi będzie wynosiła 20 cm, to najlepiej będzie, jeśli zastosujesz ten wymiar do wszystkich odległości.

Odległości między ekranami - jak wykonać lamperię (55135)

Podobnie jest z odległościami ekranów od listew przypodłogowych i oddzielających (wieńczących lamperię). Pamiętaj, żeby zachować takie same odstępy, zarówno na górze jak i na dole lamperii.

Przygotowanie ekranów - lamperia w domu (55136)

Krok 6. Jeśli długość którejś z Twoich ścian nie pozwala na równomierne rozłożenie ekranów lamperii o takich samych wymiarach, pamiętaj by postępować wówczas według jednego schematu:
- do zagospodarowania problematycznej ściany użyj jak najwięcej podstawowych ekranów, czyli takich o wymiarach powtarzających się na każdej ścianie - pamiętaj, by skrajne ekrany (przy drzwiach lub na końcach ściany) zawsze były jednakowych wymiarów na każdej ze ścian
- następnie wyznacz oś ściany - będzie ona jednocześnie osią środkowego ekranu lamperii
- jeśli największa możliwa liczba podstawowych ekranów zostanie wykorzystana, wówczas pilnując osi ściany i odległości pomiędzy ekranami (pamiętaj, by wszędzie była taka sama) przygotuj specjalny wymiar ekranu, który zostanie umieszczony dokładnie na środku problematycznej ściany

W ten sposób zagospodarujesz przestrzeń lamperii z wykorzystaniem ekranu centralnego. Możesz dodatkowo podkreślić jego położenie dodając w tym miejscu na przykład obraz lub grafikę nad lamperią.

PRZYKŁAD:

Tworzenie lamperii - przykład (55137)


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.