Ogrodowe inspiracje na poprawę humoru, czyli jak przygotować na lato swój balkon, werandę, ogródek :)

Pogoda chyba nie bardzo wiosenna, ale mnie już zdecydowanie tęskno do... lata ;) Z tej właśnie okazji przygotowałam dla Was kilka inspiracji ogrodowych, które z powodzeniem można wykorzystać już teraz - by stworzyć przytulny i relaksujący klimat na swoim balkonie, werandzie, tarasie czy w ogródku. Dajcie znać, które z pomysłów spodobały Wam się najbardziej, a może już przygotowaliście swoje zewnętrza na nadejście wiosny, która za bardzo nas nie rozpieszcza w tym roku? Jeśli nie, to idealny czas, by nadrobić aranżacyjne prace na zewnątrz domu i skorzystać jeszcze z nieco chłodnych, ale w dalszym ciągu wiosennych dni oraz przywołać do siebie piękną letnią porę! :)

Drewniane deski i meble na werandzie tworzą przytulny klimat. Miejsce zachęca do wypoczynku, szczególnie ciepłą letnią...
+ pokaż całość

To oczywiste, że w przydomowym ogródku zawsze najlepiej sprawdza się naturalny materiał - drewno, kamień, cegła. Bardzo lubię drewniane podesty czy zbudowane z desek werandy, bo potrafią niesamowicie podkręcić klimat miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu, a co więcej idealnie wpisują się w naturalną scenerię. Ciekawym rozwiązaniem jest też dróżka wyznaczona na trawie czy wśród kamyczków, np. z kamiennych bądź drewnianych płyt.

w przydomowym ogródku zawsze najlepiej sprawdza się naturalny materiał - drewno, kamień, cegła. Bardzo lubię drewniane...

Spójrzcie tylko, jak tu przytulnie! Przy wprowadzaniu się do tego domu można by pomyśleć, że ogródek jest bardzo mizerny, w zasadzie jak zagospodarować tak małą przestrzeń... A jednak okazuje się, że na każdym metrażu można stworzyć niesamowicie klimatyczne i dekoracyjne miejsce! Nie wiem, jak Wy, ale ja zakochałam się w tych rozwiązaniach - wąskim pasie trawy, dużej liczbie roślin doniczkowych, w uzupełnieniu aranżacji dywanikami i poduszkami... Piękny i bardzo inspirujący sposób na niewielki ogródek, nie sądzicie?

Wąskim pas trawy, duża liczba roślin doniczkowych, uzupełnienie aranżacji dywanikami i poduszkami - takie detale...

Tu z kolei właściciele mają do dyspozycji znacznie większą przestrzeń :) Kolejny raz widać, jak świetnie sprawdza się drewno na werandzie, a zestawienie go z naturalnymi kwiatami i roślinami w donicach to w zasadzie obowiązkowy punkt wystroju zewnętrza! Drewniana belka idealnie sprawdziła się do wyeksponowania dekoracyjnego oświetlenia czy zawieszenia praktycznego hamaka, na którym można spędzić sympatyczne wolne popołudnia.

Drewniana belka idealnie sprawdziła się do wyeksponowania dekoracyjnego oświetlenia czy zawieszenia praktycznego...

Dla właścicieli mieszkań w bloku - oto świetny pomysł na zabudowany balkon! Oszklenie małego tarasu w żadnym razie nie musi oznaczać natychmiastowego pomniejszenia przestrzeni! Wizualnie takie nowe wnętrze może się odrobinę skurczyć w porównaniu do jego otwartej na świat wersji. Jednak, jak widać, wystarczą sprytne zabiegi i dekoracje, by stworzyć bardzo przytulny i klimatyczny kącik, jaki odciągnie uwagę od ograniczonej ścianami przestrzeni. Hamak to rozwiązanie idealne :)

Świetny pomysł na zabudowany balkon. Oszklenie małego tarasu w żadnym razie nie musi oznaczać natychmiastowego...

Przede wszystkim dekoracje, takie jak girlanda świetlna czy lampiony ze świecami, kreują nastrojowy klimat na balkonie. Szczególnie po zmroku przyjemnie jest korzystać z uroków tak przytulnego zewnętrza.

Przede wszystkim dekoracje, takie jak girlanda świetlna czy lampiony ze świecami, kreują nastrojowy klimat na balkonie....

Światło w ogóle odgrywa bardzo ważną rolę w aranżacji ogródka czy tarasu. I to nie tylko z czysto praktycznego punktu widzenia (by cokolwiek widzieć po zmierzchu :)). Przede wszystkim chodzi o udekorowanie przestrzeni oraz maksymalne podkreślenie relaksującej funkcji takiego miejsca. Osobiście bardzo lubię wszelkie girlandy, lampioniki, żarówki czy inne formy oświetlenia, bo wiele razy przekonałam się już, jak magiczny może stać się balkon lub weranda tylko dzięki samemu sznurowi ze światełkami.

Piękna aranżacja w samym sercu ogrodu, w której centralny punkt stanowi podłoga z drewnianych desek. Wydzielona w ten...
Sznur z lampkami zawieszony pomiędzy domem a płotem zapewnia niezwykłe wrażenia wizualne, szczególnie po zmroku....
Oświetlenie w ogrodzie odgrywa bardzo ważną rolę. Pełni praktyczną funkcję, zapewniając widoczność po zmroku, ale...

I perełka na sam koniec - kto ma ochotę spędzić czas w takim ogrodzie? Rewelacyjny pomysł z domowym, a w zasadzie ogródkowym kinem i piękna sceneria wokół to chyba wszystko, czego potrzeba do szczęścia w letni ciepły wieczór :)

Idealna aranżacja ogrodu z wydzielonym miejscem do wieczornego relaksu w bardzo oryginalnej formie. Domowe kino na...

Źródło zdjęć: tutaj



Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.